NPÚ: Výstava v Tokiu připomene 100 let česko-japonských diplomatických vztahů

08.02.2020 13:00

Sto let trvající česko-japonské diplomatické a kulturní vztahy připomene výpravná panelová výstava spolu s publikací, které Národní památkový ústav připravil pro Zastupitelský úřad České republiky v Japonsku u příležitosti letošního výročí.

NPÚ:  Výstava v Tokiu připomene 100 let česko-japonských diplomatických vztahů
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Národní památkový ústav touto aktivitou volně naváže na projekt Šlechta českých zemí v evropské diplomacii, který v prosinci 2018 představil v Tokiu s cílem zvýšit povědomí o kulturním dědictví České republiky v Zemi vycházejícího slunce.

U příležitosti významného stého výročí od zahájení diplomatických vztahů naší republiky s Japonskem bude od 12. února v prostorách galerie Českého centra Tokio zpřístupněna dvojjazyčná anglicko-japonská panelová prezentace mapující historii vzájemných kontaktů obou zemí. Vernisáž výstavy doprovodí přednáška Petra Pavelce, ředitele územní památkové správy Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích.

Obsah panelové výstavy doplní česko-japonská publikace z pera Petra Pavelce nazvaná Česká republika – Japonsko, 1920–2020. Diplomatické, ekonomické, kulturní vztahy. Publikace s bohatým obrazovým doprovodem přináší informace o prvních přímých kontaktech mezi českými zeměmi a Japonskem, vyzdvihuje příslušníky některých šlechtických rodů, kteří hájili diplomatické a ekonomické zájmy rakousko-uherské monarchie v Japonském císařství, popisuje počátky diplomatických styků mezi Japonskem a nově vzniklou Československou republikou. Publikace si všímá také pestré palety kulturních, uměleckých a obchodních kontaktů od 20. letech 20. století až do současnosti. Připomenuty jsou i úspěchy českých sportovců na olympijských hrách v Tokiu a Naganu.

Panelová výstava bude v prostorách Českého centra v Tokiu k vidění od 12. do 26. února 2020 a následně bude putovat po dalších místech Japonska.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

22:12 DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

Ve čtvrtek 9. května 2024 uplyne 50 let od slavnostního zahájení provozu první trasy metra v Praze. …