Nadace ČEZ: Děti v Hojné Vodě na Novohradsku mají nové Oranžové hřiště

14.09.2022 11:48 | Komerční článek

Na novém bezpečném hřišti si mohou hrát děti v Hojné Vodě. Obec Horní Stropnice, pod kterou Hojná Voda patří, hřiště vyšlo na téměř 800 tisíc korun. Polovinu této částky, konkrétně 400 tisíc korun, poskytla obci Nadace ČEZ.

Nadace ČEZ: Děti v Hojné Vodě na Novohradsku mají nové Oranžové hřiště
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Bezpečné hřiště navíc s výhledem do krásné novohradské krajiny nechalo vedení obce postavit na původně nevyužitém prostoru pod parkovištěm. 

Anketa

Kdo po vládním zastropování cen bude demonstrovat, bude demonstrovat jen za proruskou orientaci, tvrdí Kalousek. Má pravdu?

3%
97%
hlasovalo: 37252 lidí
Děti mohou využívat hned několik herních prvků jako například prolézačky, trampolínu nebo skluzavku. „Nové dětské hřiště využijí nejen naši místní děti, ale i děti turistů, kteří naší krásnou obcí procházejí na svých letních toulkách. Novohradské hory patří mezi nejnavštěvovanější lokality Jihočeského kraje a chceme, aby se k nám turisté vraceli i díky dobrému zázemí,“ říká místostarosta Horní Stropnice František Vaněček.

Letos jde o druhé na jihu Čech otevřené hřiště, které vzniklo za podpory Nadace ČEZ. Za dvacet let pomohla Nadace ČEZ v Jihočeském kraji postavit 113 dětských a sportovních Oranžových hřišť.

Nadace ČEZ, největší firemní nadace u nás, pomáhá po celé České republice už dvacet let. Každý rok podpoří ve všech regionech projekty za více než 120 miliónů korun. Od svého založení v létě 2002 mimo jiné podpořila výstavbu více než 640 dětských a sportovních hřišť, osvětlení 199 přechodů pro chodce a vysazení přes 107 000 stromů. Kromě osmi pravidelných grantových programů Nadace ČEZ také pomáhá prostřednictvím mimořádných krizových grantů, provozuje úspěšnou charitativně-sportovní aplikaci EPP–Pomáhej pohybem, kterou si stáhlo již přes 600 000 uživatelů, a spustila řadu dalších projektů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…