Nemocnice Pardubického kraje dnes v 16:00 vyhlásila z důvodu nedostatku zdrojů stav hromadného postižení osob

02.03.2021 17:05

Dnes ve 14:53 informoval krajský koordinátor intenzivní péče a zároveň primář oddělení ARO Pardubické nemocnice Jiří Pařízek představenstvo společnosti, že ve čtyřech z pěti krajských nemocnic došlo k vyčerpání lůžek intenzivní péče. Představenstvo společnosti proto rozhodlo o vyhlášení stavu hromadného postižení osob, a to bezodkladně od 16:00.

Nemocnice Pardubického kraje dnes v 16:00 vyhlásila z důvodu nedostatku zdrojů stav hromadného postižení osob
Foto: nempk.cz
Popisek: Krajská nemocnice Pardubice

Pacienti na přistýlkách, nulové kapacity v intenzivní péči… i to je v posledních týdnech realita v našich nemocnicích. Rostoucí počty hospitalizací a dlouhodobě přetížená intenzivní péče vygradovaly dnes v situaci, kdy čtyři z pěti našich nemocnic v tuto chvíli nejsou schopné přijímat další pacienty s koronavirem do intenzivní péče. Krajský koordinátor intenzivní péče informoval mimo jiné o tom, že zažádal o umístění jednoho pacienta mimo Pardubický kraj.

Dramatickou situaci v našich nemocnicích dokumentuje i graf vývoje covid pozitivních hospitalizací v NPK v době od 1. února do současnosti. Aktuálně je v NPK hospitalizováno 501 pacientů s covidem-19, 69 z nich vyžaduje intenzivní péči.

graf

Co je stav hromadného postižení osob?
Mimořádná událost, při níž se dané zdravotnické zařízení dostává do režimu provozu, kdy úroveň poskytované péče, z důvodu relativního či absolutního nedostatku zdrojů, již neodpovídá běžnému standardu poskytování zdravotní péče. Poskytovatel zdravotní péče jej vyhlásí v případě vyčerpání všech běžně provozovaných či reprofilizovaných lůžkových kapacit, kdy již není schopné další kapacity vytvořit či při dalším navyšování lůžek garantovat očekávaný rozsah a kvalitu poskytované péče.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…