PMS spoluorganizovala mezinárodní konferenci o nových technologiích v trestní justici

19. 5. 2017 16:41

PMS v třetím květnovém týdnu v Praze spoluorganizovala již třetí ročník mezinárodní konference Technologie v trestní justici, na které se setkali zástupci světových probačních a vězeňských služeb s technologickými experty, zástupci soukromého sektoru i akademiky.

PMS spoluorganizovala mezinárodní konferenci o nových technologiích v trestní justici
Foto: Probační a mediační služba ČR
Popisek: Probační a mediační služba ČR, logo.

Cílem konferenci zaštítěné organizacemi EuroPris, ICPA a CEP bylo probrat technologické i bezpečnostní výzvy, kterým v současnosti čelí systémy trestní justice po celém světě, a najít vhodná technologická řešení.

Probační a vězeňské služby se nyní potýkají se stále se zvyšujícími požadavky na zajištění ochrany společnosti před kriminalitou, na druhé straně stále profesionalizují svou práci s odsouzenými, která by měla vést ke snížení recidivy a k reintegraci lidí s trestní minulostí zpátky do společnosti. Najít rovnováhu mezi těmito a dalšími požadavky vyžaduje podle expertů mimořádně citlivý a profesionální přístup a porozumění konkrétních potřeb jednotlivých servisů.

Ředitelka Probační a mediační služby Andrea Matoušková mezinárodnímu publiku představila práci Probační a mediační služby jak s klienty z řad odsouzených, tak s oběťmi. Uvedla, že česká PMS se nyní nachází ve zlomovém momentě, kdy stojí těsně před zavedením elektronického monitorovacího systému do trestní justice, a že výměna mezinárodních zkušeností k tématu „náramky“ v praxi je pro PMS mimořádně přínosná. Specialistka na mezinárodní vztahy z PMS Marcela Demková moderovala jeden z panelů ke vzdělávání a odbornému zacházení, ve kterém diskutovali jak odborníci z rezortu, tak zástupci zahraničních technologických firem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zástupci ministerstva obrany připomněli listopadové události na pietních aktech

22:30 Zástupci ministerstva obrany připomněli listopadové události na pietních aktech

Historické události, které se uskutečnily 17. listopadu 1939 a následně i v roce 1989, si dnes na řa…