POKOS zaplnil sociální sítě školáků z Pardubicka

11.10.2016 9:07

Vojáci 14. pluku logistické podpory již třetím rokem prezentují POKOS neboli „Přípravu občanů k obraně státu“ v Pardubickém kraji. Tentokrát společně s kolegy z odboru komunikace Ministerstva obrany vyrazili do Lázní Bohdaneč a do Chrudimi. Tam dětem zpestřili výuku a rozšířili jejich znalosti o práci vojáků.

POKOS zaplnil sociální sítě školáků z Pardubicka
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

První říjnový týden strávily přibližně čtyři stovky dětí dva dny s vojáky 141. zásobovacího praporu z Pardubic. Ve středu 5. října zamířili logistici do Lázní Bohdaneč, kde se stihli věnovat nejenom druhému stupni místní základní školy, ale také těm nejmenším z přidružené mateřské školy. Ti si během přednášek s nadšením prohlédli vojenskou techniku.

Výjimečný zážitek se projevil na sociálních sítích, fotky z POKOSu byly všude

„Byla to paráda, každý si našel něco. Tomu se líbily zbraně a tamtomu zase metodika při poskytovaní první pomoci. Všiml jsem si, že soukromé profily našich žáků na sociálních sítích zaplavilo nesčetné množství fotografií z tohoto dne. Věřím tedy, že to byl pro žáky skutečně výjimečný zážitek,“ s úsměvem poznamenal metodik prevence bohdanečské základní školy Martin Černý.

 Součástí dne byla i chemická příprava
Součástí dne byla i chemická příprava

Mimo prohlídky zbraní a vojenské techniky vojáci dětem předali základní fakta týkající se Armády ČR a Ministerstva obrany. Připomněli jim také pravidla první pomoci a přiblížili hrozbu chemických a biologických zbraní. Instruktoři boje z blízka žákům vysvětlili základní pravidla sebeobrany, která okořenili akčními ukázkami.

„Už vím, jak se bránit při napadení,“ libuje si žákyně

„Člověk nikdy neví, do jaké situace se dostane, takže jsem docela ráda za snadné a přitom tak efektivní tipy a triky, jak se zachovat při napadení,“ pochvalovala si prezentaci sebeobrany Kristýna z 9. B třídy Základní školy v Chrudimi. Ve čtvrtek 6. října zde proběhl totožný program jako v Bohdanči. „Celý den byl zajímavě pojat. Zejména si cením aktivního zapojení dětí do programu a také srozumitelné formě přednesu. Děkujeme a třeba někdy příště,“ rozloučila se s vojáky učitelka Radka Krpálková.

Projekt je určený především pro žáky základních škol na druhém stupni. Aby to menším dětem z první až páté třídy nebylo líto, vyhlásil pro ně odbor komunikace Ministerstva obrany ČR výtvarnou soutěž s názvem „Kreslíme s POKOSem“. Vojáci vybrali nejlepší výkresy a oceněným přišli pogratulovat a předat drobné ceny přímo do tříd.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

22:03 Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

Stavbu retenční nádrže Perlík za 7,8 milionu korun dokončily Lesy České republiky na úpatí Smrku, ne…