Pardubický kraj: Nominujte ty nejlepší ze sociálních služeb na cenu Duhové křídlo

05.03.2018 17:54

Pardubický kraj a Národní rada osob se zdravotním postižením Pardubického kraje vyhlašují šestý ročník ceny „Duhové křídlo“.

Pardubický kraj: Nominujte ty nejlepší ze sociálních služeb na cenu Duhové křídlo
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

Cena je udílena zaměstnancům, organizacím a dobrovolníkům, kteří pomáhají lidem v sociálních službách ve prospěch osob se zdravotním postižením a v organizacích pro osoby se zdravotním postižením. Patronkou akce je paní Táňa Fischerová.

„Samotnou cenu dostane každoročně několik osob a organizací, ale chceme poděkovat opravdu všem, kteří poskytují službu v sociální oblasti nebo podporují poskytovatele sociálních služeb,“ zdůraznil krajský radní pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola, který nad akcí převzal záštitu. „Je to práce velmi náročná fyzicky i psychicky a zaslouží si celospolečenské uznání. Ne každý se pro ni hodí, o to víc pak si musíme vážit těch, kteří ji vykonávají dobře a od srdce,“ dodal.

Nominace jsou možné ve třech kategoriích, a to Profesionál, Poskytovatel sociálních služeb a Dobrovolník/Filantrop a. Kromě toho ještě porota vybere laureáta Zvláštní ceny za celoživotní práci ve prospěch osob se zdravotním postižením.

Od 1. března 2018 mohou fyzické i právnické osoby podávat návrhy na nominace do jedné nebo více kategorií na příslušných formulářích, které lze vyplnit a elektronicky podat na www.duhovekridlo.cz, nebo si je lze z této stránky stáhnout. Formuláře jsou také k dispozici na www.duhovekridlo.cz a v internetových novinách www.duhovenoviny.cz . V tištěné podobě si je lze vyzvednout v sídle NRZP Pardubického kraje, Erno Košťála 1013, 530 12 Pardubice.Vyplněné formuláře mohou navrhovatelé odesílat na e-mail pardubice@nrzp.cz nebo poštou na  výše uvedenou adresu. Uzávěrka došlých návrhů bude k 31. květnu 2018.

Vítězové všech kategorií budou vyhlášeni a celá akce zakončena slavnostním předáváním cen  dne 26. září 2018 od 15:00 hodin v Multifunkčním centru Fabrika ve Svitavách.  Součástí slavnostního programu bude vystoupení uměleckých souborů ze zařízení sociálních služeb a organizací osob se zdravotním postižením.

Vítězi jednotlivých kategorií Duhového křídla v loňském roce se stali: farma Apolenka ze Spojila, Gabriela Bělková z Dětského rehabilitačního centra Lentilka v Pardubicích a František Švadlenka ze Svazu tělesně postižených. Zvláštní cenu za celoživotní práci loni obdržela Miluše Horská, ředitelka školy Svítání.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…