Předseda Senátu ocenil válečné veterány a vojáky v záloze a jejich osvětu ve školách

10. 1. 2016 14:22

Předseda Senátu Milan Štěch se setkal se zástupci asociace Vojáci společně, která se soustřeďuje zejména na osvětu v rámci resortu obrany a mezi mládeží. Na vojenských i civilních školách pořádají besedy a setkání s veterány druhé světové války. Těch je dnes podle plukovníka Pavla Vranského 422.

Předseda Senátu ocenil válečné veterány a vojáky v záloze a jejich osvětu ve školách
Foto: senat.cz
Popisek: Senát ČR

Členy asociace těší překvapivý zájem některých mladých lidí o historii, roli a fungování armády, jsou potěšeni, že si mládež vytváří pozitivní vztah k vlasti. Na druhé straně řada mladých lidí má malé až mizivé znalosti a přehled o moderní a české historii, což asociace považuje za problém.

Právě čtyřiadevadesátiletý plukovník Vranský se besed se studenty účastní. „Je nutné budovat pozitivní vztah mládeže ke své vlastí a regionu. Pokud nebude vytvořen, je zde riziko, že může opět někdy vzniknout válka. A proto jsem tady, abych to mohl připomínat,“ řekl Vranský na jednání, jehož se zúčastnili také dva členové vedení Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost, senátoři František Bublan a Josef Táborský.

Předseda Senátu Milan Štěch poděkoval bývalým vojákům za jejich činnost, zároveň však reagoval na fakt, že samotná asociace spolupracovala v roce 2005 se sedmnácti válečnými veterány, zatímco dnes má k dispozici jen 5 z nich. „Mám velkou úctu k obětavosti těchto bývalých vojáků, často ve velmi pokročilém věku, kteří navštěvují školy. Nicméně je třeba postupně začít do těchto aktivit zapojovat i další generace vojáků, např. ze zahraničních misí, kteří rozhodně také mají zkušenosti sdělitelné mladým lidem,“ řekl Štěch.

Zástupci asociace Vojáci společně s předsedou Senátu diskutovali také o připravované legislativě, ve které by zástupci válečných veteránů uvítali některá opatření vstřícnější k vojákům v záloze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM: Rekreační středisko bývalého okresního úřadu využije Policie ČR

19:56 ÚZSVM: Rekreační středisko bývalého okresního úřadu využije Policie ČR

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Prostějově bezúplatně převedl Krajskému …