Rezort spravedlnosti pokračuje ve výměně zkušeností s norskými partnery

08.12.2018 13:29

Ve dnech 14. až 17. 11. 2018 absolvovali zástupci Ministerstva spravedlnosti, Vězeňské služby ČR a Probační a mediační služby pracovní cestu do Norska. Výprava jednala o možnostech bilaterální spolupráce, setkala se zástupci nápravných služeb a seznámila se se systémem vzdělání příslušníků norské nápravné služby.

Rezort spravedlnosti pokračuje ve výměně zkušeností s norskými partnery
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova ministerstva spravedlnosti

Cesta se uskutečnila v rámci přípravy projektu s názvem Systém společného vzdělávacího systému, který vznikl ve spolupráci se zástupci norské University College of the Norwegian Correctional Service a který bude financován z Norských fondů.

Jednání začalo oficiálním setkáním s Hansem-Jørgenem Bruckerem, ředitelem University College of the Norwegian Correctional Service, která je organizační složkou Ředitelství norských nápravných služeb a zajišťuje vzdělávání zaměstnanců norské nápravné služby. Mimo pedagogické činnosti se zaměstnanci věnují vlastní výzkumné činnosti.

V rámci pracovní cesty navštívili čeští zástupci University College of the Norwegian Correctional Service, aby se seznámili se systémem vzdělávání příslušníků norské nápravné služby. Zde si prohlédli i prostory „tréninkové věznice" určené pro praktický výcvik budoucích příslušníků norských nápravných služeb. Další zastávkou na cestě bylo probační středisko pro region Buskerud ve městě Drammen, kde delegace navštívila i tzv. Dům na půl cesty, což je podle norské legislativy věznice s nízkým stupněm zabezpečení. Tento druh zařízení je prakticky srovnatelný s tzv. probačními domy, které jsou určeny pro zefektivnění přechodu vězněných/propuštěných osob na svobodu.

Hlavním cílem pracovní cesty byla snaha nalézt vzájemnou shodu nad možnostmi a způsoby bilaterální spolupráce v oblasti vzdělávání příslušníků vězeňských a probačních služeb, která je klíčovou součástí připravovaného projektu Systém společného vzdělávání. Během zářijové návštěvy norských kolegů v České republice vzniklo 6 možných oblastí bilaterální spolupráce a Norsko nabídlo prostor tyto oblasti nyní detailněji rozpracovat. Výsledkem pak byly definice bilaterálních aktivit v rámci tří oblastí, kterými jsou vzdělávání, resocializace a restorativní justice.

Unikátní projekt Systém společného vzdělávání chce zejména zvýšit kompetence zaměstnanců Vězeňské služby ČR a Probační a mediační služby, které povedou k efektivnějšímu a kvalitnějšímu zacházení s osobami jak ve výkonu trestu odnětí svobody, tak s osobami propuštěnými na svobodu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

svobodná média

Dobrý den, fakt byste za obálku na časopisu, která nikoho neuráží někoho hnala k soudu? Kde je pak nějaká svoboda? A třeba Respekt je známý svými obálkami, kde jsou často i karikatury a je používána nadsázka, někdy i černý humor. To jste se už všichni politici zbláznili, že byste chtěli zasahovat do...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Podmáčená louka s masožravkami v Brdech se stala novou přírodní památkou

16:05 AOPK ČR: Podmáčená louka s masožravkami v Brdech se stala novou přírodní památkou

V chráněné krajinné oblasti Brdy přibylo čtrnácté maloplošné zvláště chráněné území – přírodní památ…