SFŽP: O dotace na projekty environmentálního vzdělávání byl velký zájem

12.08.2016 14:32

V červenci skončil příjem žádostí ve dvou výzvách Národního programu Životní prostředí zaměřených na environmentální vzdělávání a na odstranění zápachu. Zájem o dotaci na projekty environmentálního vzdělávání překročil alokovanou částku výzvy téměř čtyřikrát.

SFŽP: O dotace na projekty environmentálního vzdělávání byl velký zájem
Foto: Ministerstvo životního prostředí
Popisek: Ministerstvo životního prostředí

Dotace na eliminaci zápachu

Od prvního července si mohli znečišťovatelé historicky vůbec poprvé požádat o dotaci na odstranění zápachu provozu nebo na snížení emisí těžkých kovů. Z Národního programu Životní prostředí bylo pro tyto účely vyčleněno 50 milionů korun. Výzva byla zaměřena na provozy, které zápachem obtěžují své okolí. Tedy zejména na takové, které stojí v blízkosti obytné zástavby.

Do 27. července, do kdy příjem žádostí o dotaci trval, Státní fond životního prostředí ČR obdržel 20 žádostí s požadovanou podporou ve výši téměř 70 milionů korun.

V případě redukce zápachu z technologických zdrojů půjdou dotace na snižování koncentrace pachových látek v podobě opatření, jakými jsou biofiltry, biopračky, mokré vypírky plynů, chemická absorpce, plazmové čištění, případně dopalovací jednotka. Projekty budou podpořeny částkou maximálně 60 % z celkových způsobilých výdajů.

Podpora environmentálního vzdělávání

Na stabilizaci systému environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) bylo určeno 25 milionů korun. Žádosti o dotaci byly přijímány od 14. června do 30. července 2016. Za tu dobu se sešlo 86 projektů, které požadují dotaci v celkové výši téměř 92 milionů korun, což je téměř čtyřnásobek alokované částky.

Podporovány budou realizace zavedených EVVO projektů pro školy všech stupňů a environmentální vzdělávání veřejné správy, rozvoj metodického zázemí pro vzdělávání pedagogů a lektorů v oblasti environmentální výchovy a aktivity zaměřené na interpretaci přírody v chráněných oblastech.

Projekty mají zlepšit znalosti a dovednosti v oblasti životního prostředí a v oblasti udržitelného rozvoje a zároveň školám poskytnout kvalitní programy jako důležitý doplněk výuky. Maximální výše podpory na jeden projekt činí 80 % z celkových způsobilých výdajů, přičemž projekty na tvorbu metodik a vzdělávání lektorů nebo na interpretaci přírodního dědictví mohou získat minimálně 300 tisíc a maximálně jeden milion korun. Do výše až 2 milionů korun mohou být podpořeny projekty v oblasti environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty.

V současné době probíhá formální posouzení a hodnocení žádostí z obou výzev. Očekáváme, že během podzimu by měli mít žadatelé jasno, zda se svými projekty uspěli.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

Důchodová reforma

Tvrdíte, o důchodové reformě jednáte i s laickou veřejností. Jak? Kde? Jsem si ničeho takového nevšiml. A myslíte, že má smysl schvalovat něco, na čem se aspoň z větší části neshodnete s opozicí? K čemu reforma, kterou jiná vláda zase zruší, což už se stalo? Nebylo třeba chybou, že jste s opozicí ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Parní víkend v Lužné u Rakovníka nabídne přehlídku lokomotiv na točně, zvláštní vlaky i nový pivní speciál

22:03 České dráhy: Parní víkend v Lužné u Rakovníka nabídne přehlídku lokomotiv na točně, zvláštní vlaky i nový pivní speciál

V sobotu a neděli 11. a 12. května se mohou fanoušci železniční historie vypravit do železničního mu…