Setkáním ministrů životního prostředí České a Slovenské republiky zahajují oba resorty aktivnější spolupráci

19.02.2017 10:40

15. února 2017 proběhlo setkání ministra životního prostředí Richarda Brabce s ministrem životního prostředí Slovenské republiky László Sólymosem.

Setkáním ministrů životního prostředí České a Slovenské republiky zahajují oba resorty aktivnější spolupráci
Foto: ANO
Popisek: Ministr životního prostředí Richard Brabec

Ministři si vyměnili především zkušenosti s přípravou nové či úpravami stávající legislativy pro nakládání s odpady. Diskutovali mimo jiné o nastavení poplatků za ukládání odpadů na skládky, taky aby motivovaly k vyššímu třídění odpadů. Zároveň oba ministři probírali zkušenosti se zajištěním a rozšiřováním funkční sítě pro třídění odpadů, dostupné pro občany ve všech městech a obcích. Shodli se, že je nutné také vyřešit koncovku pro nakládání s vytříděným odpadem, zahrnující zpracovatelská zařízení a uplatnitelnost recyklovaných výrobků na trhu.

Ministři rovněž hovořili o problémech s aplikací zákona o EIA a rámcové směrnice o vodách.

S ohledem na množství témat, kde je užitečné si vzájemně vyměňovat zkušenosti a spolupracovat při vyjednávání v rámci EU, se shodli na zintenzivnění spolupráce na úrovni expertů v dalším období. K této spolupráci napomůže i pravidelné setkávání v rámci Česko-slovenské komise pro spolupráci v oblasti ochrany životního prostředí, která se poprvé sešla v den, kdy proběhlo setkání ministrů.

V rámci jednání Komise si zúčastnění obou států vyměnili řadu důležitých a detailních informací k implementaci legislativy k biodiverzitě, k zákonu a nové směrnici EIA, oběhovému hospodářství, vodnímu hospodářství a spolupráci na EU a multilaterální úrovni. Druhé setkání Komise se uskuteční na Slovensku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

22:03 Lesy ČR postavily nádrž na úpatí nejvyššího vrcholu Jizerských hor

Stavbu retenční nádrže Perlík za 7,8 milionu korun dokončily Lesy České republiky na úpatí Smrku, ne…