„Loni jsme zahájili rozsáhlý program úspor a růstových opatření, který přispěl k meziročnímu navýšení prodeje elektřiny (+8 %), prodeje tepla (+9 %) a zejména prodeje plynu (+28 %). Současně se nám podařilo meziročně snížit stálé provozní náklady o více jak miliardu korun,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. S ohledem na prodloužení řádné odstávky Jaderné elektrárny Temelín a posun dokončení výstavby nového nadkritického uhelného zdroje v Ledvicích se však nepodaří naplnit výchozí ambice navýšení objemu výroby v jaderných a uhelných zdrojích. Za meziročním poklesem EBITDA o 4,4 mld. Kč stojí zejména další pokles realizačních cen elektřiny způsobený krizí na evropských energetických trzích a dále mimořádný výnos v roce 2014 z ukončení dlouhodobého obchodu na prodej elektřiny z naší výroby.
Růst spotřeby elektřiny na distribučním území ČEZ Distribuce v prvním pololetí o 2,5 procenta (po klimatickém a kalendářním očištění o 1,5 %) potvrzuje růst české ekonomiky. ČEZ Prodej je nadále úspěšný v získávání nových zákazníků odebírajících plyn a podařilo se téměř zastavit odchod zákazníků odebírajících elektřinu. „Odráží to rostoucí spokojenost zákazníků s našimi službami, což potvrzují i průzkumy veřejného mínění,“ říká Pavel Cyrani, ředitel divize obchod a strategie. Postupně se tak daří naplňovat jeden z hlavních strategických cílů Skupiny ČEZ.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva