Správa železnic plánuje zkvalitnit prostředí veřejných toalet v železničních stanicích

02.09.2020 19:45

Správa železnic se v následujícím období kromě rekonstrukčních a opravných akcí na výpravních budovách zaměří také na zkvalitnění prostředí veřejných toalet ve vybraných železničních stanicích.

Správa železnic plánuje zkvalitnit prostředí veřejných toalet v železničních stanicích
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Zvýšení úrovně a kvality provozu se bude týkat nejen zlepšení jejich stavebně technického stavu, ale také postupného vybavování toalet turnikety a elektronickými automaty dveřního zámku, aby nebylo nutné čekat na vydání klíče pokladními.

Základním cílem při provozu veřejných toalet je celkové zkvalitnění prostředí pro cestující, včetně zajištění technického i estetického stavu, který odpovídá současným nárokům. Správa železnic se v letošním a následujícím roce zaměří na více než 60 vybraných nádraží včetně většiny významných železničních stanic, u kterých dojde k opravě toalet, instalaci turniketů nebo elektronického automatu dveřního zámku. Ve většině těchto stanic bude možné platit bezhotovostně.

V letošním roce začaly rekonstrukce výpravních budov železničních stanic Beroun a České Budějovice, v rámci kterých dojde také k modernizaci veřejných toalet. Dále v letošním roce projdou větší či drobnou dílčí opravou a instalací vstupního zařízení veřejné toalety ve významných lokalitách jako jsou Karlovy Vary dolní nádraží, Karlovy Vary, Chomutov, Teplice v Čechách, Ústí nad Labem hl. n., Děčín hl. n., Kralupy nad Vltavou, Praha-Smíchov, Praha-Holešovice, Praha-Libeň, Milovice, Mnichovo Hradiště, Pardubice hl. n., Hradec Králové hl. n., Brandýs nad Orlicí, Tišnov, Břeclav, Šumperk, Branná, Újezd u Uničova, Strážnice, Olomouc hl. n., Bohuňovice, Šternberk, Kroměříž, Přerov, Uherské Hradiště, Lipník nad Bečvou, Luhačovice, Opava východ, Ostrava hl. n. či Frýdlant nad Ostravicí.

V roce 2021 budou následovat další místa, z významnějších lze jmenovat například stanice Františkovy Lázně, Rakovník, Praha-Vršovice, Praha-Klánovice, Čerčany, Úvaly, Čelákovice, Lysá nad Labem, Český Brod, Nymburk hl. n., Liberec, Poděbrady, Turnov, Kutná Hora hl. n., Havlíčkův Brod, Třebíč, Znojmo, Křižanov, Choceň, Hrušovany nad Jevišovkou - Šanov, Ústí nad Orlicí, Česká Třebová, Hanušovice, Prostějov hl. n., Holešov, Ostrava – Svinov, Bohumín, Frýdek Místek, Český Těšín. Současně je plánováno zahájení modernizace veřejných toalet v rámci celkové rekonstrukce výpravních budov v Chebu, Plzni a Táboře. Správa železnic předpokládá, že nejpozději v roce 2021 budou v cílovém stavu či v realizaci toalety ve velké většině uvedených nádraží.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…