Státní veterinární správa: Počet českých mlékáren, které mohou vyvážet do Jižní Koreje, vzrostl

27.11.2018 9:39

Počet českých mlékáren, které mohou vyvážet své produkty do Korejské republiky, se nově zvýšil ze čtyř na devět podniků. Registrace pěti dalších českých výrobců pro vývoz do východoasijské země je výsledkem říjnové inspekce korejského Ministerstva pro bezpečnost potravin a léčiv (MFDS) do jednotlivých tuzemských provozů. Díky z pohledu českých výrobců úspěšné misi navíc mohou další zájemci z řad českých producentů jednodušeji žádat o registraci pro vývoz.

Státní veterinární správa: Počet českých mlékáren, které mohou vyvážet do Jižní Koreje, vzrostl
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Díky tomu, že korejští inspektoři vyhodnotili na základě fyzických kontrol na místě podmínky v provozech všech pěti nových českých žadatelů o možnost vývozu jako způsobilé, nebude do budoucna nutná fyzická kontrola u případných dalších uchazečů. Stačit jim bude podat písemnou žádost a požadovanou dokumentaci.

Již v průběhu letošního března provedli pracovníci MFDS v ČR audit zaměřený na systém veterinárního dozoru v mlékárenském sektoru, který zahrnoval také inspekce v několika mlékárnách. „Na základě výsledků tohoto auditu se rozšířila škála mléčných výrobků, které mohou české subjekty do Jižní Koreje vyvážet. K již dříve schválenému sušenému mléku, syrovátce a sýrům nově přibyly zmrzliny, mléka, zpracovaná mléka, kysaná mléka, zahuštěná mléka, smetany a máslo,“ uvedl Zbyněk Semerád, ústřední ředitel SVS.

V dosavadním průběhu letošního roku české firmy vyvezly do Korejské republiky 456 tun mléčných výrobků. Celkový vývoz mléčných produktů z České republiky do třetích zemí letos mírně roste. Zatímco za celý rok 2017 dosáhl 44.783  tun, letos k dnešnímu datu již činí bezmála o tisíc tun více.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

22:12 DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

Ve čtvrtek 9. května 2024 uplyne 50 let od slavnostního zahájení provozu první trasy metra v Praze. …