Turistický spolek Lipenska: Lipensko v pátek zapadalo sněhem, ale...

01.03.2020 19:02

Pro turistickou oblast Lipenska sahající od Stožce po Rožmberk byly tento pátek a sobota jedny z „nejzasněženějších“ dnů této zimy. Místy i 20 centimetrů čerstvého sněhu udělalo radost místním i hostům, kterých je nyní, v době jarních prázdnin, tato oblast plná. Během neděle sníh ale bohužel začal rychle mizet.

Turistický spolek Lipenska: Lipensko v pátek zapadalo sněhem, ale...
Foto: tslipenska.cz
Popisek: Turistický spolek Lipenska - logo

„Letošní zima si s námi v cestovním ruchu pohrála a ukázala jasně, že je to příroda, která určuje zda se budeme radovat ze sněhu nebo ne. Zatímco loni byl metr sněhu a ledová magistrála zažila svou druhou nejdelší sezónu, letos se oficiálně, na 18 centimetrů tlustém ledu, nebruslilo ani dva dny. Proto nám všem asi poslední záchvěv zimy s hezkou sněhovou nadílkou udělal radost, ale faktem je, že už se pomalu chystáme na kola,“ uvedl Jiří Mánek, předseda Turistického spolku Lipenska, který se v této oblasti stará o rozvoj cestovního ruchu.

„Výjimečný den přestupného roku 2020, tedy 29. únor i celý víkend, přinesly ideální podmínky pro všechny návštěvníky Skiareálu Lipno. Na téměř sedmi kilometrech sjezdových tratí leží v průměru 50 cm sněhu a v provozu jsou 3 lanové dráhy.  Díky zimnímu jasnému počasí nabízí také nádherné  výhledy na majestátné vrcholky Alp i lipenské jezero šumavská Stezka korunami stromů Lipno,“ uvedla Olga Kneiflová z lipenského lyžařského areálu.

V provozu byl tento víkend i lyžařský areál v Českých Žlebech. Díky sněhové nadílce vyjela v pátek odpoledne rolba městyse Frymburk 10 km dlouhý okruh v lese okolo Alpské vyhlídky mezi Frymburkem a Kramolínem. Povrch je z větší části upravený pouze křídlem bez stopořezu. Kvalita je místy zhoršená a vhodná pro starší běžky „kameňačky".

„Stopy na frymburských loukách nejsou upravené, protože sníh je tam vyfoukaný a podklad mokrý. Vzhledem k předpovědi počasí se tuto zimu s největší pravděpodobností jedná o poslední úpravu,“ uvedl Martin Řezáč.

Dostatek sněhu napadl i na Vítkově hrádku, který je nejvýše položenou hradní zříceninou u nás.

„Tuto zimu se jednalo o největší nadílku. Až to počasí dovolí začínáme s opravou škod po orkánu Sabine. Také během března je možné hrad navštívit o víkendech, kdy zde máme stálou službu,“ zve k návštěvě Miroslav Kovačičín, předseda zdejšího sdružení, které se stará o znovuzrození této památky.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: V Temelíně zavezli palivo do prvního bloku. V reaktoru vydrží déle

11:44 ČEZ: V Temelíně zavezli palivo do prvního bloku. V reaktoru vydrží déle

Přesně 163 palivových souborů umístili energetici do reaktoru odstaveného prvního bloku. Nově je mez…