Tým ministra Dienstbiera se v Mostě setká se zástupci bytového družstva Krušnohor

11. 10. 2015 16:01

Náměstkyně pro řízení Sekce pro lidská práva Úřadu vlády ČR Martina Štěpánková, náměstek ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Marek Ondroušek a ředitel Agentury pro sociální začleňování Radek Jiránek se v pondělí 12. října setkají v Mostě se zástupci bytového družstva Krušnohor, aby hovořili o důvodech petice a stížnostech, které zástupci bytového družstva Krušnohor posílali ministrovi pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřímu Dienstbierovi. Ten přijede na Ústecko a Mostecko na pracovní návštěvu ve středu 14.10.

Tým ministra Dienstbiera se v Mostě setká se zástupci bytového družstva Krušnohor
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Most

Předsedové samospráv a společenství vlastníků bytů v domech, které spravuje toto bytové družstvo, iniciovali v březnu tohoto roku petici, ve které upozorňovali předsedu vlády na situaci v bytech na litvínovském sídlišti Janov. Premiér Sobotka i ministr Dienstbier na tuto petici písemně odpověděli. V dubnu na ni navázala petice obyvatel domů vlastněných tímto družstvem ve městě Most. Zástupci Sdružení vlastníků bytových jednotek v Mostě také sepsali v červenci tohoto roku dopis adresovaný předsedovi vlády a ministrovi pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, ve kterém je žádali o podporu a kriticky hodnotili chování některých nájemníků, kteří bydlí v bytech spravovaných tímto družstvem, ovšem ve vlastnictví soukromých majitelů. Petice obsahuje stížnosti na nepořádek, hluk, časté návštěvy v domech. Zástupci bytového družstva žádali v dopise premiéra i ministra o to, aby mohli mít  jako Sdružení vlastníků bytových jednotekt rozhodovací právo v  tom, kdo bude v domech bydlet a kdo ne. Požadalovali také  "změny v legislativě, které by umožnily vyčlenit ze slušné společnosti nepřizpůsobivé jedince".

Město Most ukončilo spolupráci s Agenturou po čtyřleté spolupráci na konci roku 2012. Nyní  zvažuje, že se přihlásí do výběrového řízení pro 4. vlnu obcí a měst, které  budou vybírány pro spolupráci v rámci KPSVL (http://www.socialni-zaclenovani.cz/KPSVL). Město Litvínov obnovilo spolupráci s Agenturou v rámci KPSVL, schválilo strategický plán a připravuje první projekty.

Jako možný vhodný nástroj, který může pomoci ke zlepšení uvedených situací, se nabízí například využití domovníků, důsledné dodržování domovních řádů, dlouhodobější sociální práce s lidmi, kteří se nachází ve složité životní situaci, případně třetí stranou mediovaná setkání mezi nájemníky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Kontroly hazardu na jižní Moravě

7:31 Celní správa: Kontroly hazardu na jižní Moravě

Celkem 58 provedených kontrol, 108 zadržených technických herních zařízení a hotovost ve výši téměř …