ÚOHS: Evropská komise vydala nové notifikační formuláře

9. 1. 2016 12:07

V rámci procesu modernizace pravidel veřejné podpory, o kterých Úřad pro ochranu hospodářské soutěže průběžně informoval na svých webových stránkách, došlo ke změně řady předpisů ošetřujících tuto oblast.

ÚOHS: Evropská komise vydala nové notifikační formuláře
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

V důsledku změny předpisů vztahujících se k veřejné podpoře a společných zásad, které Komise používá pro posuzování slučitelnosti veřejné podpory, bylo nezbytné aktualizovat notifikační formuláře, prostřednictvím kterých se Komisi poskytují informace pro toto posuzování. Nové formuláře jsou obsaženy v Nařízení Komise (EU) 2015/2282 ze dne 27. listopadu 2015, kterým se mění nařízení (ES) č. 794/2004, pokud jde o formuláře pro oznamování státní podpory a informační listy. Samostatně jsou k disposici též ve verzi z návrhu nařízení na http://ec.europa.eu/competition/state_aid/legislation/forms_docs/file_annexe_cs.pdf. Závazné je znění obsažené ve výše zmíněném nařízení.

Výše uvedené nařízení nabylo účinnosti dne 30. 12. 2015 a od tohoto dne již musí být notifikace podávány prostřednictvím aktualizovaných formulářů. Aktuální verze notifikačních formulářů zatím není k disposici v editovatelném formátu, dle vyjádření Evropské komise by měly být zveřejněny i v editovatelném formátu v průběhu ledna 2016. V případě, že by poskytovatel podpory potřeboval editovatelnou verzi nových formulářů ještě před jejich zveřejněním Komisí, doporučujeme kontaktovat Oddělení veřejné podpory Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Třebíč: Požární cvičení na neurologickém oddělení

17:50 Nemocnice Třebíč: Požární cvičení na neurologickém oddělení

Krátce po deváté hodině ranní oznámil požární hlásič oheň na neurologickém oddělení Nemocnice Třebíč…