ÚZSVM v Náchodě zajistil odstranění části nebezpečného továrního komínu

10.01.2021 21:37

Pracovníci ÚZSVM v Náchodě začali prioritně řešit naklánějící se horní část dávno nepoužívaného továrního komínu. Nezvykle mokré jaro a léto způsobily urychlení degradace hlavice komínu i celé jeho horní části. Do prostoru areálu začaly odpadat části zdiva, cihel i betonu. Bezprostředně hrozily úrazy lidem i škody na majetku.

ÚZSVM v Náchodě zajistil odstranění části nebezpečného továrního komínu
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Spolupráci při odstranění horních dvou metrů komínu projednali pracovníci ÚZSVM s ředitelem Hasičského záchranného sboru, územního odboru Náchod. Zažádali o závazná stanoviska dotčených orgánů a podali ohlášení na odstranění části stavby na Odbor výstavby a územního plánování Městského úřadu Náchod.

ÚZSVM urychleně vybral dodavatele demolice. Nejprve bylo nutné zajistit, aby při odbourání nebyly napáchány další škody. Proto zakryli střechu pod komínem a v patě komína byl vytvořen otvor pro odklízení suti. Horní část komína byla postupně odbourávána a suť shazována do vnitřního průduchu. Po zbourání problematické části nechali pracovníci odebrat vzorek suti a zpracovat odbornou analýzu. Na základě této analýzy byl nebezpečný odpad odvezen na k tomu určenou skládku.

Areál budov v Kladské ulici v Náchodě převzal ÚZSVM v lednu roku 2016 na základě rozhodnutí soudu o zabavení majetku získaného z trestné činnosti. Zabavený majetek pochází z 19. století a prošel několika přestavbami a dostavbami. V areálu jsou tak k využití dílny, garážové i skladové prostory. V současnosti jej není možné prodat z důvodu stále existujícího zástavního práva. Areál je tak provozován bez zásadních úprav, neboť se jedná o majetek pro stát nepotřebný, určený v budoucnu k prodeji. Prostory areálu jsou pronajímány třem podnikatelským subjektům.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…