Úřad vlády: Bezpečnostní rada státu se zabývala vnitřní bezpečností i prognózou možných rizik

23.04.2024 13:21 | Tisková zpráva

V pondělí 22. dubna 2024 se ve Strakově akademii uskutečnilo zasedání Bezpečnostní rady státu. Mezi projednávanými tématy byly mimo jiné aktuální situace v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku České republiky a prognóza možných rizik do budoucna.

Úřad vlády: Bezpečnostní rada státu se zabývala vnitřní bezpečností i prognózou možných rizik
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí Zprávu o extremismu a předsudečné nenávisti na území České republiky v roce 2023 a schválila Vyhodnocení akčního plánu boje proti organizovanému zločinu na roky 2022 a 2023.

Anketa

Jste rádi, že v USA prošel balík pomoci pro Ukrajinu?

6%
92%
hlasovalo: 22289 lidí

Vzala také na vědomí Zásady realizace programů průmyslové spolupráce v obraně a souhlasila s vystavením záruky vlády pro společnost Honeywell International, s. r. o., ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2021/697, kterým se zřizuje Evropský obranný fond a zrušuje nařízení (EU) 2018/1092.

Bezpečnostní rada státu rovněž vzala na vědomí Informaci o závěrech výročních zasedání mezinárodních kontrolních režimů nešíření zbraní hromadného ničení, konvenčních zbraní a položek dvojího užití v roce 2023 a schválila Zprávu o činnosti Bezpečnostní rady státu za rok 2023.

Pro informaci byly na program předloženy Zpráva o činnosti Výboru pro koordinaci zahraniční bezpečnostní politiky za rok 2023, Zpráva o činnosti Výboru pro obranné plánování za rok 2023, Zpráva o činnosti Výboru pro vnitřní bezpečnost za rok 2023, Zpráva o činnosti Výboru pro civilní nouzové plánování za rok 2023, Zpráva o činnosti Výboru pro zpravodajskou činnost za rok 2023 a Zpráva o činnosti Výboru pro kybernetickou bezpečnost za rok 2023.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

22:12 DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

Ve čtvrtek 9. května 2024 uplyne 50 let od slavnostního zahájení provozu první trasy metra v Praze. …