Ústecký kraj podpoří jedenáct učebních a dva maturitní obory

08.06.2018 11:34

Do jednotlivých ročníků Stipendijního programu (celkem již 14 ročníků) bylo zařazeno celkem 1022 studentů.

Ústecký kraj podpoří jedenáct učebních a dva maturitní obory
Foto: Ústecký kraj
Popisek: Ústecký kraj, logo.

Do konce kalendářního roku 2017 jim bylo Ústeckým krajem přiznáno a následně poskytnuto stipendium v celkové výši 41,48 milionu Kč. Z této částky bylo pro akademický rok 2017/2018 poskytnuto stipendium v částce 2,22 mil. Kč na základě 111 podaných žádostí, jak studentům již zařazeným do Programu, tak novým studentům zařazeným do Programu od akademického roku 2017/2018.

Předpokládaný celkový objem peněžních prostředků vyčleněných v rozpočtu pro nově zařazené žadatele činí 2 000 000 Kč.

Hlavním závazkem studenta je bezprostředně po řádném ukončení studia pracovat nebo podnikat na území Ústeckého kraje právě tolik kalendářních let, na kolik akademických roků mu bylo poskytnuto Stipendium v částce 20 000 Kč.

Pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělání

Podporováno je 11 učebních oborů a dva maturitní obory. Program je určen pro školy zřizované Ústeckým krajem, které nabízejí podporované obory vzdělání. Finanční prosředky jsou školám vypláceny zpětně za každé pololetí na základě skutečného vyúčtování. Cílem programu je zabezpečení dostatku absolventů středních škol v oborech a kvalifikacích, ktere jsou poptávány malými i velkými zaměstnavateli na trhu práce v kraji. Za uplynulé školní roky bylo zjištěno, že program ve svém důsledku vedl ke zvýšení zájmu o studium vybraných oborů. Program podporuje talentované, nadané a pilné žáky, kteří dosahují velmi dobrých vzdělávacích výsledků.

Podporované obory vzdělání jsou dlouhodobě poptávány trhem práce v kraji, ze kterých v posledních letech vycházelo jen velmi málo nebo žádní absolventi.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Letecké hašení bude v budoucnu zajišťovat šest nových vrtulníků

7:44 HZS ČR: Letecké hašení bude v budoucnu zajišťovat šest nových vrtulníků

Jedním z výsledků jednání Vlády České republiky v úterý 30. dubna 2024 bylo schválení rámcového prog…