Úsvit-NK: Dopis policejnímu prezidentovi a žaloba na Týden

2. 2. 2016 14:46

Úsvit Národní koalice s Blokem proti islámu k celoevropské demonstraci sil ve sdružení Pevnost Evropy: Dopis policejnímu prezidentovi a žaloba na Týden

Úsvit-NK: Dopis policejnímu prezidentovi a žaloba na Týden
Foto: Úsvit-NK.
Popisek: Úsvit-NK.

Zaslali jsme dnes otevřený dopis policejnímu prezidentovi s žádosti zabránit diskreditaci naší demonstrace 6.2. na Hradčanském náměstí. Demonstrace se koná ve spolupráci s hnutím Pegida a dalšími hnutími a stranami ve 14 státech Evropy. Mezi účastníky demonstrací najdete například parlamentní Estonskou Konzervativní stranu, italská liga severu zastoupená v Europarlamentu a další. Pořádáme pokojnou demonstraci, proto se obáváme především zahraničních radikálu , kteří útočí a diskreditují naše partnerské hnutí v Německu. Máme signály nejen o snaze proimigračního hnutí Antifa vyvolat konflikty, ale i o snaze infiltrovat naše příznivce s cílem propagovat nacistické symboly.

Úsvit – Národní Koalice a Blok proti islámu nacismus a jiné formy extremismu striktně odmítá. Proto s Policií ČR chceme úzce spolupracovat, aby k žádným takovým konfliktům nedošlo. S naší rostoucí podporou ve společnosti přibývá snah o naší diskreditaci, kterou již nemůžeme s nadhledem přehlížet. Proto jsme dnes po společném zasedání našich předsednictev prověřili advokátní kancelář, aby vyvodila právní kroky dle tiskového zákona vůči vydavatelství Empresa Media a.s., které vydává časopis Týden. Časopis Týden hovoří v souvislosti s námi o „hnědém spojenectví“ a doplňuje titulek fotografii připomínající Adolfa Hitlera. "Jsem dlouholetou členkou svazu bojovníků za svobodu a spojováni Bloku a Úsvitu s nacismem se mne osobně velmi dotýká. Jsme demokratické síly, které cokoliv hitlerovského odmítají a za všechny zde prohlašuji, že je nám ze srdce odporné!" řekla na tiskové konferenci místopředsedkyně Bloku proti islámu Jana Volfova.

Obě předsednictva dnes dále společně jednali i o Zprávě Ministerstva vnitra k extremismu. " Vnitro nás označuje za populistické hnutí, které konkuruje pravicově extremistickým subjektům. Toto spojování nás hrubě poškozuje a je třeba jej jednoznačně odmítnout" řekl na tiskové konferenci bývalý novinář a člen Bezpečnostního výboru sněmovny poslanec Martin Lank, který se v této věci obrátí interpelací na ministra vnitra Chovance.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 1 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

České dráhy připravily speciální Jízdenku na léto

7:35 České dráhy připravily speciální Jízdenku na léto

S touto síťovou jízdenkou můžete v době platnosti cestovat neomezeně všemi vlaky Českých drah po cel…