V Turíně se uskutečnil investiční seminář o automobilovém průmyslu v ČR

29. 3. 2015 17:03

Dne 26. března 2015 se v italském Turíně uskutečnil seminář zaměřený na investice v automobilovém průmyslu v České republice. Seminář uspořádaly Velvyslanectví ČR v Římě společně s Honorárním konzulátem ČR s působností pro Piemont a Ligurii, bankou UniCredit Turíno, Průmyslovou unií Turín, agenturou CzechInvest a kanceláří CzechTrade v Milánu.

V Turíně se uskutečnil investiční seminář o automobilovém průmyslu v ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo zahraničních věcí

Cílem semináře, jehož se zúčastnilo přibližně 30 zástupců italských firem, bylo poskytnout kontakty a informace o investičním prostředí a o službách, které mohou být zájemcům o investice v České republice nabídnuty. Zástupci italského průmyslu zde získaly též informace o dosavadních úspěšných investicích italských automobilových firem působících v České republice a o možnostech spolupráce českých a italských firem v automobilovém průmyslu. Region Piemont, jehož hlavní město Turín se stalo srdcem italské výroby automobilů (automobilka koncernu Fiat), je významným centrem italského automobilového průmyslu a jsou zde též významně zastoupeny firmy vyrábějící automobilové komponenty.

Za českou stranu na semináři vystoupili velvyslanec ČR a vedoucí ekonomického úseku velvyslanectví v Římě, zástupci agentury pro podporu a rozvoj investic CzechInvest a zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně, Sdružení pro zahraniční investice AFI a zástupce průmyslového hubu CTPark. Vedle nich bylo na semináři přítomno několik dalších zástupců českých poradenských a právních firem, které nabízejí služby zahraničním investorům, včetně italských, v České republice. Za italskou stranu se semináře kromě firem z automobilového průmyslu, zúčastnili představitelé Průmyslová unie Turín, Italské národní asociace automobilového průmyslu ANFIA, a dále představitelé banky UniCredit, od jejíhož zástupce v České republice obdržely účastníci informace o službách a možnostech financování investic a konkrétní informace týkající se investičního prostředí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Ministerstvo zahraničních věcí

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká národní banka: Nadace mohou vkládat mince na svůj účet zdarma

15:54 Česká národní banka: Nadace mohou vkládat mince na svůj účet zdarma

Česká národní banka v posledních letech pozoruje rychlý růst emise českých mincí. Přichází proto s p…