Vážný lyžařský úraz v zahraničí může přijít na statisíce, odškodnění na miliony

04.01.2016 18:30

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna loni uhradila tři čtvrtě milionu za komplikované zranění hlavy a páteře. Průměrné náklady na léčbu sportovních úrazů v zahraničí se pohybují v desítkách tisíc korun. Například ambulantní ošetření zlomeniny stojí v průměru 30 tisíc korun.

Vážný lyžařský úraz v zahraničí může přijít na statisíce, odškodnění na miliony
Foto: ČPZP
Popisek: ČPZP

Zatímco v České republice si vystačíme s kartičkou pojištěnce, v Evropě nám na pokrytí nákladů téměř určitě stačit nebude. „Evropský průkaz pojištěnce platí pouze ve veřejných zdravotnických zařízeních, které v okolí nejvyhledávanějších lyžařských středisek téměř nejsou, protože jsou zde soukromé kliniky, na kterých může například operace komplikovaného úrazu stát i více než půl milionu korun. Běžný průkaz pojištěnce rovněž nepokrývá náklady na svoz ze sjezdovky,“ vyvrací jeden z nejrozšířenějších mýtů mluvčí ČPZP Elenka Mazurová.

Mezi nejčastější úrazy lyžařů patří zlomeniny horních i dolních končetin, úrazy kloubů a poškození vazů. Výjimkou nejsou ani zlomeniny pánve a tržné rány způsobené pádem. „Mezi úrazy s nejvážnějšími následky patří poranění hlavy a páteře a komplikované úrazy, při kterých dojde k poranění orgánů a vnitřnímu krvácení. Tato zranění jsou obvykle způsobena z důvodu přecenění svých lyžařských schopností nebo neohleduplného chování ostatních lyžařů,“ shrnuje dále Mazurová.

Pozor na pojištění odpovědnosti za škody a na alkohol

Lidé často opomíjejí pojištění odpovědnosti za způsobené škody. Toto pojištění se vztahuje na újmu způsobenou třetím osobám. Ve spojení s lyžováním se jedná především o srážky s jiným lyžařem na sjezdovce. Viník této nehody je povinen odškodnit poškozeného za způsobenou újmu na zdraví a na majetku. Při těžké újmě na zdraví jde o částky pohybující se ve statisících a někdy i milionech korun. „Pojišťovny rovněž nemusí plně pokrýt náklady na zranění, které bylo způsobeno pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek,“ uzavírá mluvčí ČPZP.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Změna dodavatele? ERÚ upozorňuje na rizika, spojená s podepisováním plných mocí

16:08 Změna dodavatele? ERÚ upozorňuje na rizika, spojená s podepisováním plných mocí

Stále více spotřebitelů mění dodavatele energií. Řada z nich se přitom o proces přechodu mezi obchod…