Veřejnoprávní média V4 mají dohodu o spolupráci

18.06.2015 16:20

Veřejnoprávní vysílatelé ze zemí Visegrádské čtyřky uzavřeli dohodu o spolupráci. Spočívat bude zejména ve vzájemném obohacení programové nabídky, v organizaci společných projektů či tematických dnů ve vysílání.

Veřejnoprávní média V4 mají dohodu o spolupráci
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Memorandum dnes v Bratislavě podepsali vedoucí představitelé Českého rozhlasu, České televize, slovenského RTVS, Polského rozhlasu, Polské televize a maďarského MTVA.

„Dohodu o spolupráci jsme se rozhodli uzavřít, abychom posílili spolupráci veřejnoprávních médií v rámci zemí Visegrádské čtyřky. Již na březnovém setkání v Budapešti jsme projednávali možnosti koprodukce pořadů, programové výměny či společných hudebních projektů. Nyní bychom tento záměr měli posunout směrem ke konkrétní realizaci ve vysílání,“ uvedl generální ředitel Peter Duhan.

Veřejnoprávní vysílatelé Visegrádské čtyřky se budou snažit zlepšit mediální spolupráci, obohatit svou programovou nabídku o témata zaměřená na region V4. Jejich zástupci se budou scházet dvakrát ročně.

„Budeme projednávat aktuální plány na společné projekty či zpravodajská témata. Počítá se rovněž s organizací tematických dnů ve vysílání, které budou věnované událostem v České republice, Slovensku, Polsku a Maďarsku,“ řekl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.

Český rozhlas je na mezinárodním poli aktivní. V nedávné době uzavřel smlouvu o spolupráci s veřejnoprávními vysílateli v Černé Hoře. Začátkem letošního roku pak podepsal podobnou dohodu s rumunským veřejnoprávním rádiem, loni v lednu pak s německým rádiem MDR. Řadu let již úzce spolupracuje se slovenským veřejnoprávním rozhlasem.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ředitelství vodních cest: Velká plavidla mohou nově bezpečně přečkat povodeň u modernizovaného ochranného stání u Lovosic na Labi

13:21 Ředitelství vodních cest: Velká plavidla mohou nově bezpečně přečkat povodeň u modernizovaného ochranného stání u Lovosic na Labi

Ředitelství vodních cest ČR uvedlo do plného provozu modernizované ochranné stání pro velká plavidla…