Vláda projedná mimo jiné i koncepci rodinné politiky

18. 8. 2017 7:34

V pondělí 21. srpna 2017 od 10.00 hodin se ve Strakově akademii uskuteční schůze vlády ČR. Na programu budou mimo jiné tyto body:

Vláda projedná mimo jiné i koncepci rodinné politiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie

Rámcová pozice k diskusnímu dokumentu k budoucnosti evropské obrany a další materiály k posilování obranné a bezpečnostní politiky EU, předkládají ministr obrany a ministr zahraničních věcí
Materiály, které vláda bude schvalovat v rámci jednání vládního Výboru pro EU, se věnují dlouhodobé české prioritě v diskusi o budoucnosti EU, a to posilování obranné a bezpečnostní politiky. Česká vláda je evropským lídrem této debaty a projednávané materiály se budou věnovat pozicím ČR ke vzniku Evropského obranného fondu, Programu rozvoje evropského obranného průmyslu a prioritám ČR v posílení obranné a bezpečnostní dimenze EU.

Návrh změny nařízení vlády o minimální mzdě, o nejnižších úrovních zaručené mzdy, o vymezení ztíženého pracovního prostředí a o výši příplatku ke mzdě za práci ve ztíženém pracovním prostředí, předkládá ministryně práce a sociálních věcí
Účelem navrhované právní úpravy je s účinností od 1. ledna 2018 zvýšit základní měsíční sazbu minimální mzdy z 11 000 Kč na 12 200 Kč a základní hodinovou sazbu z 66 Kč na 73,20 Kč. Návrh zohledňuje současný ekonomický vývoj, příznivou prognózu relevantních makroekonomických ukazatelů pro roky 2017 a 2018, jakož i záměr vlády deklarovaný v Programovém prohlášení ze dne 12. února 2014 postupně zvyšovat minimální mzdu tak, aby se její úroveň přiblížila 40 % průměrné mzdy. (Více ZDE)

Koncepce rodinné politiky, předkládá ministryně práce a sociálních věcí
Koncepce rodinné politiky byla zpracována na základě požadavku Programového prohlášení vlády na nalezení dlouhodobého a systémového řešení rodinné politiky v ČR. Směřuje k posílení soudržnosti celé společnosti a vychází ze Strategického rámce Česká republika 2030 a z Národní koncepce podpory rodin s dětmi z roku 2008.

Projekt „Zvláštní postupy pro pracovníky do zemědělství a potravinářství z Ukrajiny“, předkládá ministr zemědělství
Cílem projektu je dosáhnout časových úspor při přijímání žádostí o zaměstnanecké karty pro pracovníky v oblasti zemědělské a potravinářské výroby, kteří budou na území ČR vykonávat práce delší než 6 měsíců, ale nepřesahující 1 rok.

Návrh podpory znevýhodněných venkovských oblastí, předkládá ministr zemědělství
Hlavním záměrem materiálu je podpora a udržení obyvatelstva žijícího ve znevýhodněných lokalitách. Materiál vytváří podklad pro podporu drobných, malých a středních podnikatelů ve znevýhodněných oblastech skrze Českomoravskou záruční a rozvojovou banku.

Návrh řešení zabezpečení letecké záchranné služby po roce 2020, předkládá ministr zdravotnictví
Ministerstvo zdravotnictví předkládá vládě materiál, který vypracovala expertní pracovní skupina složená ze zástupců MZ, MO, MV, MF, Úřadu vlády a Asociace krajů ČR. Pracovní skupina v materiálu navrhuje, aby byla letecká záchranná služba zabezpečena po roce 2020 státem. Současně navrhuje, aby byla pro její zabezpečení využita státem vlastněná společnost CATC (Czech Aviation Training Centre, s. r. o).

Návrh na uskutečnění společného zasedání vlád České republiky a Slovenské republiky v Lednici dne 4. září 2017, předkládá ministr zahraničních věcí
Vláda projedná návrh na společné zasedání vlád České republiky a Slovenské republiky, které se uskuteční 4. září na zámku Lednice. Půjde už o páté mezivládní konzultace se Slovenskem.

Žádost o použití vládní rozpočtové rezervy na speciální vzdělávací potřeby v roce 2017, předkládá ministr školství, mládeže a tělovýchovy
Resort školství požádal vládu o navýšení rozpočtu výdajů kapitoly pro rok 2017 o částku 400 milionů korun. Prostředky budou použity na podporu kvality vzdělávání. S ohledem na vyčerpání všech disponibilních zdrojů resortu a na základě jednání ministrů školství a financí byla nalezena shoda na použití prostředků z rozpočtu kapitoly Všeobecná pokladní správa, položky Vládní rozpočtová rezerva.

Návrh na poskytnutí mimořádného peněžního daru krajanskému spolku Svaz Čechů v Chorvatské republice na dostavbu základní školy J. A. Komenského v Daruvaru, předkládá ministr zahraničních věcí
Vláda projedná návrh na poskytnutí 300 000 eur, o který požádala česká krajanská komunita. Částka odpovídá nákladům, které na dostavbu vynaloží chorvatská strana na principu 50% participace obou zemí na celkových nákladech. Finanční prostředky nelze zabezpečit v rámci rozpočtové kapitoly Ministerstva zahraničních věcí, a proto žádá resort o jejich uvolnění z vládní rozpočtové rezervy.

Kompletní program schůze vlády najdete ZDE. Po skončení zasedání vlády najdete ZDE informace o projednaných bodech a záznam tiskové konference. Informace o vládě najdete také ZDE nebo ZDE.

Termín
21. srpna 2017

Místo
Úřad vlády ČR, nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zástupci ministerstva obrany připomněli listopadové události na pietních aktech

22:30 Zástupci ministerstva obrany připomněli listopadové události na pietních aktech

Historické události, které se uskutečnily 17. listopadu 1939 a následně i v roce 1989, si dnes na řa…