Vojenská policie si připomněla úmrtí svého příslušníka Milana Štěrby

21.03.2016 19:58

Před osmi lety ukončil sebevražedný útočník život bývalého příslušníka Útvaru speciálních operací Vojenské policie (SOG) poručíka in memoriam Milana Šterby. Do konce jeho nasazení v Afghánistánu tehdy zbývalo pouhých 14 dní. V lesním hřbitově v pražském Motole se sešli zástupci Vojenské policie, aby uctili jeho památku.

Vojenská policie si připomněla úmrtí svého příslušníka Milana Štěrby
Foto: Vojenská policie
Popisek: Vojenská policie, logo.

Milan Štěrba se narodil 25. srpna 1973 v Novém Městě na Moravě. Do resortu obrany vstoupil jako voják z povolání v září 1996, k Vojenské policii pak v říjnu 2002. Za svou kariéru byl několikrát vyslán do zahraniční operace; nejprve se účastnil mise IFOR na území bývalé Jugoslávie, odkud také pochází jeho pozdější přezdívka Bosna. Po roce 2003 následovaly mise v Iráku a Kosovu. Jeho poslední operací byla účast v kontingentu SOG VP v Afghánistánu. Po tragickém skonu byl povýšen do hodnosti poručíka a byl mu udělen Záslužný kříž I. stupně.

„S Bosnou jsem sloužil v misi v Iráku. Dodnes si ho pamatuju jako rovného, houževnatého chlapa a skvělého kamaráda, který nikdy nenechal ostatní ve štychu,“ podělil se o své vzpomínky na Milana Štěrbu vrchní praporčík VP Zdeněk Hanák.

„V současné době, kdy všude kolem nás dochází k relativizaci i zpochybňování tradičních hodnot, je pro nás všechny vzpomínka na padlé hrdiny tím, co nás pevně ukotvuje v našem hodnotovém světě a připomíná nám oběti, bez kterých by náš způsob života nemohl existovat,“ pronesl kaplan Vojenské policie major David Tomčík, který u hrobu rovněž přečetl z Bible slova žalmu a společně s ostatními přítomnými se za zesnulého kolegu pomodlili.

Památku Milana Štěrby dnes na hřbitově v pražském Motole uctili zástupci Vojenské policie

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

22:12 DPP pořádá v sobotu výroční Den otevřených dveří na Kačerově u příležitosti 50 let pražského metra

Ve čtvrtek 9. května 2024 uplyne 50 let od slavnostního zahájení provozu první trasy metra v Praze. …