Výstavba náchodského obchvatu? Zatím jen přeložka...

24.07.2015 13:03

Výstavba náchodského obchvatu je zatím hudbou budoucnosti a velkým úkolem pro Ředitelství silnic a dálnic jako správce komunikací prvních tříd. Královéhradecký kraj ale chce být připravený navázat na tuto stavbu zásadního významu a přispět tak svým dílem ke zlepšení dopravní situace ve městě a jeho bezprostředním okolí. Za tímto účelem připravuje přeložku silnice do Velkého Poříčí.

Výstavba náchodského obchvatu? Zatím jen přeložka...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Silnice, ilustrační foto

Ani výstavba kýženého obchvatu by bez navazujících dopravních staveb nedokázala obyvatelům Náchoda ulehčit tolik, kolik je zapotřebí. Ne všechna tranzitní doprava směřuje do Polska a nemalá část projíždějících vozidel pokračuje z Náchoda ve směru na Hronov a Broumov. V prostoru před hraničním přechodem do Polska má proto z budoucího obchvatu vycházet přeložka silnice II/303. Ta bude směrem na Hronov vedena vpravo od železniční trati a do současné trasy se napojí u autobazaru ve Velkém Poříčí.

„Pro tuto stavbu máme platné územní rozhodnutí i dokumentaci pro stavební povolení. V minulosti, ve spolupráci s městem Náchod, byla vykoupena část pozemků, které jsou

potřebné pro realizaci stavby. V této spolupráci chceme pokračovat a obnovit přípravu stavby přeložky,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.
Náklady na přeložku komunikace z Bělovsi do Velkého Poříčí se odhadují na více než 400 milionů korun. „Nová silnice bude dlouhá tři a půl kilometru a její součástí budou čtyři nové mosty,“ doplnil náměstek Karel Janeček, který je odpovědný za oblast dopravy.

Vzhledem k tomu, že tato stavba dopravně navazuje na plánovanou přeložku silnice I/33, tedy obchvat Náchoda, pro který ještě nebylo vydáno územní rozhodnutí, bude se rychlost příprav odvíjet od předpokládaného termínu realizace samotného obchvatu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

20:48 Vězeňská služba: Pietní vzpomínka k výročí Pražského povstání

V rámci oslav výročí Pražského povstání se dnes konal vzpomínkový pietní akt na místě bývalého nacis…