Wabi Daněk s Ďáblovým stádem vystoupí v Českém rozhlase České Budějovice

5. 11. 2015 9:20

Wabi Daněk se po letech vrací do Českého rozhlasu České Budějovice, navíc posilněn kapelou Ďáblovo stádo, vynikajícím hráčem na foukací harmoniku Ondřejem Konrádem a jihočeskou folkovou kapelou Epydemye.

Wabi Daněk s Ďáblovým stádem vystoupí v Českém rozhlase České Budějovice
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

11. listopadu všichni jmenovaní vystoupí ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Koncert i přímý přenos z této výjimečné hudební události začíná ve 20 hodin na jihočeské frekvenci 106,4 FM.

Na začátku osmdesátých let Wabi Daněk svým způsobem otevřel svou diskografii ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Natočil zde svůj první singl s Písní, co mě učil listopad. S českobudějovickým rozhlasovým studiem byli v začátcích spojeni také bratři Wabi a Miki Ryvolové s jejich Hoboes.

Dnes je Wabi Daněk legendou mezi písničkáři. Zároveň se nebojí jít trochu jiným hudebním směrem, o čemž svědčí poslední dvě CD Příběhy písní natočená se sestavou Ďáblovo stádo.

Spojení Wabiho s Ďáblovým stádem byl společný nápad producenta i bubeníka Davida Landštofa a Michala Bystrova, autora výborných knížek Příběhy písní. Ty byly bezprostřední inspirací pro výběr písniček Ďáblova stáda – s důrazem právě na příběh. „Na začátku byl předvýběr asi třiceti skladeb, z nichž jsem pak vybral ty, které mi nejvíce seděly. Výborný muzikant Pepa Štěpánek je zaranžoval. Nacvičili jsme je s kapelou, na čtyři dny jsme se zavřeli v hospodě v Ratajích nad Sázavou a nasekali vše do pásu. To se mi stalo poprvé, že jsem odcházel od hotového materiálu na desku a věděl jsem, že to bude dobré,“ popsal zrození alba Wabi Daněk.

Muzikantskou sestavu kapely Ďáblovo stádo tvoří kytarista Josef Štěpánek, bubeník David Landštof, baskytarista Jan Lstibůrek, přední hráč na varhany Hammond Jan Kořínek, saxofonista a klarinetista Bedřich Šmarda a vynikající trombonista Štěpán Janoušek.

S tím, že zpívá texty jiných autorů, se Wabi Daněk vyrovnává bez problémů: „Já nedokážu zpívat písničku, s níž bych vnitřně nesouhlasil. Takže jsem se ničemu nezpronevěřil. Navíc Pepa Štěpánek jednotlivé písně aranžoval s velkým citem pro text, aby nic nepřečnívalo. Tím jsem byl doslova unesen. Osobně asi trošku nejbližší je mi ta jedna výjimka, kterou jsem si otextoval – Opilý Skot. Když jsem tu píseň slyšel v irském originále, tak jsem si okamžitě řekl, to nejde nepřeložit!“

První část koncertu bude Český rozhlas České Budějovice vysílat živě na jihočeské frekvenci 106,4 MHz, 88,2 MHz pro Slavonicko a Dačicko a také na novém kmitočtu 103,9 MHz pro Tábor a okolí. Druhá část bude zaznamenána a odvysílána v rámci novoročního programu z Českých Budějovic v pátek 1. ledna 2016.

Omezený počet vstupenek na koncert Wabiho Daňka a Ďáblova stáda mohou posluchači Českého rozhlasu České Budějovice získat pouze poslechem našeho vysílání.

Další informace i mnoho praktických tipů je k dispozici na webových stránkách budejovice.rozhlas.cz a na facebook.com/cbrozhlas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní park České Švýcarsko: Práce na skalním hrádku Falkenštejn byly ukončeny, dílo čeká na kolaudaci

14:11 Národní park České Švýcarsko: Práce na skalním hrádku Falkenštejn byly ukončeny, dílo čeká na kolaudaci

Ve druhém listopadovém týdnu byly dokončeny práce na zpřístupnění skalního hrádku Falkenštejn na Jet…