Za doprovodu CzechInvestu vyráží Češi na robotickou misi do Japonska

02.04.2017 8:17

Zástupci českých firem a institucí v sobotu 1. dubna 2017 odletěli na technologickou misi do Japonska. V následujícím týdnu navštíví vědecko-technologické instituce v japonském hlavním městě Tokiu a ve městech Cukuba, Ósaka a Nagoya. Zaměří se na téma robotiky.

Za doprovodu CzechInvestu vyráží Češi na robotickou misi do Japonska
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Technologická mise představí japonským institucím český pokrok v řešeních pro Průmysl 4.0, například strojové vidění a rozpoznávání obrazu, umělou inteligenci, autonomní mobilitu, kolaborativní roboty či multiagentní systémy. Účastníci mise nabídnou spolupráci jak významným japonským výzkumným institucím, tak průmyslovým gigantům jako jsou společnosti Mitsubishi a Toyota. V rámci cesty navštíví například univerzity v Tsukubě a v Nagoyi, Robot Revolution Initiative, National Institute of Informatics či japonský protějšek ministerstva průmyslu a obchodu.

„Prostřednictvím specializovaných technologických misí v zahraničí se snažíme do České republiky přivést zajímavé technologické investiční projekty a navázat nová partnerství s předními univerzitami a výzkumnými centry. Pro technologické partnery jsme připravili web czech-research.com, který nám pomůže Česko za hranicemi ještě lépe prezentovat směrem k high-tech investicím,“ říká Karel Kučera, generální ředitel CzechInvestu.

Skupinu složenou z představitelů společností VOP CZ, CertiCon, FCC průmyslové systémy a AutoCont CZ vede profesor Vladimír Mařík, ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky při Českém vysokém učení technickém (ČVUT). Delegaci doplní také Karel Žebrakovský, bývalý velvyslanec České republiky v Tokiu, nyní vedoucí odboru pro vědeckou a výzkumnou činnost ČVUT, profesoři Pavel Václavek a Luděk Žalud ze Středoevropského technologického institutu (CEITEC) a nově zvolený rektor Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava Václav Snášel.

„Česká republika má dobrou výchozí pozici v uplatňování principů Průmyslu 4.0 a má co nabídnout i zahraničním partnerům. Japonsko je oprávněně považováno za robotickou velmoc, ale například ve využití strojového vidění, umělé inteligence či velkých objemů dat jsou české výzkumné organizace a firmy na špičkové úrovni. Aktivní navazování kontaktů v zahraničí za pomoci státních institucí je pro podporu mezinárodní spolupráce v robotickém a kybernetickém výzkumu klíčové,“ uvedl Vladimír Mařík, ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky při ČVUT.

Technologickou misi pořádanou agenturou CzechInvest ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Tokiu a JETRO Praha zakončí v pátek 7. dubna 2017 odborný seminář a recepce na Velvyslanectví České republiky v Tokiu.

Misi předcházel březnový seminář na téma česko-japonské spolupráce v oblasti digitalizace pořádaný agenturou JETRO Praha na veletrhu CeBIT v Hannoveru.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK: V Jeseníkách sčítali ornitologové sovy a slyšeli i vlky

22:08 AOPK: V Jeseníkách sčítali ornitologové sovy a slyšeli i vlky

V polovině dubna se CHKO Jeseníky sčítaly sovy. Akci pořádala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR …