Zelená informační linka CzechInvestu byla v roce 2015 nejvytíženější v historii

5. 3. 2016 18:59

Více než 15 tisíc dotazů zodpověděli v roce 2015 pracovníci agentury CzechInvest na Zelené informační lince o programech podpory podnikání.

Zelená informační linka CzechInvestu byla v roce 2015 nejvytíženější v historii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vchod do Czechinvest

Nejvíce telefonátů bylo odbaveno v červnu a srpnu, téměř 2,5 tisíce v každém měsíci. Zájem volajících vyvolalo červnové zahájení příjmu žádostí o podporu z nově spuštěného Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK).

„Enormní provoz na Zelené lince CzechInvestu v době, kdy jsme vyhlásili první výzvy do nového operačního programu, je důkazem, že podnikatelé mají o podporu svých projektů opravdu velký zájem, a nový operační program by mohl být stejně úspěšný jako jeho předchůdce,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Nejvíce se volající ptali na aplikaci IS KP14+, jejímž prostřednictvím se podávají žádosti o podporu do nového OP PIK. Další dotazy souvisely s programem Nemovitosti v OP PIK a aplikací eAccount pro administraci žádostí v končícím Operačním programu Podnikání a inovace (OPPI). Část dotazů se týkala také programu Rozvoj, posledního otevřeného programu v rámci OPPI.

„Naší dlouhodobou snahou je poskytovat co nejširší a nejkvalitnější servis každému potenciálnímu žadateli. Proto je informační telefonní linka dostupná zdarma pět dní v týdnu,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera.

Od vzniku informační linky v roce 2004 do konce roku 2015 pracovníci agentury vyřídili neuvěřitelných 112 995 hovorů. Loňský rok byl s 15 524 dotazy nejvytíženějším v její historii.

Kromě zelené linky mají žadatelé možnost využít také sběrnou e-mailovou adresu, kam mohou zasílat své dotazy k OP PIK, OPPI i ke svým projektům. Za rok 2015 jich poslali 4 901. Stejně jako na telefonické lince se ptali na aplikaci IS KP14+ a informace k Operačnímu programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Zelená informační linka 800 800 777 je dostupná z celého území České republiky a volání na ni je bezplatné. Dotazy související s podporou podnikatelských projektů ze strukturálních fondů EU je možné pokládat v pracovních dnech od 9 do 13 hodin. Využít lze také adresu programy@czechinvest.org.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury:  UNESCO má novou generální ředitelku

22:30 Ministerstvo kultury: UNESCO má novou generální ředitelku

Ve dnech 30. 10. – 14. 11. 2017 se v Paříži konala 39. Generální konference UNESCO. Během ní byla př…