Zoo Praha: Kdy nejspíše zastihnete své zvířecí oblíbence?

21.07.2020 14:40

Chystáte se k návštěvě Zoo Praha a chcete zvýšit šanci, že uvidíte své oblíbené zvíře? Máme pro vás velký letní přehled vybraných druhů zvířat a časů, kdy jsou nejaktivnější.

Zoo Praha: Kdy nejspíše zastihnete své zvířecí oblíbence?
Foto: Zoo Praha
Popisek: Zoo Praha

Dobu, kdy jsou zvířata k vidění, nelze samozřejmě nikdy stoprocentně garantovat, nicméně jako vodítko pro návštěvníky poskytli chovatelé své tipy, kdy lze jejich svěřence obvykle zastihnout:

Ďábli medvědovití si na svůj nový výběh stále ještě zvykají, a jakožto zvířata s noční aktivitou se venku nejčastěji pohybují po 18. hodině.

Gorily nížinné bývají od 10.30 do 14.00 obvykle ve vnitřní části pavilonu, po 15.00 pak dostávají krmení venku.

Orangutani sumaterští okolo 9.00 a po 15.00 venku jedí zeleninu.

Koně Převalského včetně letošního hřebečka tráví čas na vyhlídce obvykle v intervalech 9.00–11.00, 13.00–15.00, 16.00–18.00.

Klokani obrovští a rudokrcí jsou v průchozím výběhu Darwinova kráteru nyní vidět spíše dopoledne a večer, protože nemají rádi přílišné horko.

Celou skupinu lachtanů jihoafrických zastihnete společně plavat okolo 9.30 a každý den kromě pátku mají ve 13.30 vystoupení.

Lední medvědi jsou aktivní spíše dopoledne, okolo 11. hodiny; odpoledne většinou spí.

U lvů a tygrů je pobyt venku podobně jako u řady dalších druhů vázán na pěkné počasí. Obvykle bývají tyto velké kočky ve venkovním výběhu mezi 10.00 a 12.30, ve 13.00 pak dostávají krmení uvnitř pavilonu.

Ptáci jsou obecně aktivní ráno a večer, přes poledne většinou spí. V Rákosově pavilonu mají nyní návštěvníci možnost kolem 14.30 vidět uměle odchované mládě nestora kea na procházkách s chovatelem v první voliéře. Úplně kdykoli jsou pak k zastižení tučňáci. V 11.00 u nich probíhá komentované krmení, po němž více plavou.

Stádo sloních samic s mláďaty vychází ven podle počasí, většinou se pohybují mezi 10.30 a 14.00 v předním travnatém výběhu a od 14.00 do 17.00 v prostředním výběhu s bazénem. Samci Ankhor, Max a Rudi nejvíce času (zhruba od 10.00 do 17.00) společně tráví v zadním samčím výběhu, kde je rovněž k dispozici bazén. V létě u slonů probíhají každý den od 14.30 komentovaná setkání.

Varani komodští jsou v Indonéské džungli k vidění nonstop, jednou za tři až čtyři týdny vždy v sobotu od 13.00 pak můžete sledovat jejich krmení. Nejbližší termín této dramatické podívané je 11. července.

Pokud je hezké počasí, mohou návštěvníci sledovat želvy obrovské a sloní ve venkovním výběhu i v dopoledních hodinách, jinak spíše po poledni. Až do září se opět konají oblíbené Melounové středy, tedy komentovaná setkání od 13.00.

Žirafy dostávají druhé krmení ve 12.30 a od 13.00 jsou již ve venkovním výběhu. Ve 13.30 pak na lávce u Afrického domu následuje komentované setkání.

Časy všech komentovaných krmení a setkání zájemci naleznou na webu zoopraha.cz/komentka.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

BESIP: Skrytá měření odhalila další rizikové místo v Libereckém kraji

7:14 BESIP: Skrytá měření odhalila další rizikové místo v Libereckém kraji

V Hajništi překračuje maximální povolenou rychlost v obci skoro 90 procent motoristů. Výjimkou nebyl…