dTest: Varování před nebezpečnými dětskými autosedačkami

05.04.2019 7:34

Spotřebitelská organizace dTest varuje před koupí dvou nebezpečných autosedaček, které mohou v případě nehody vážně ohrozit zdraví přepravovaných dětí. Modely Babystyle Oyster Carapace Infant a Chicco Oasys i-Size Bebecare určené pro nejmenší děti zcela propadly ve zkoušce čelního nárazu.

dTest: Varování před nebezpečnými dětskými autosedačkami
Foto: dTest
Popisek: dTest

Základem testování autosedaček je zkouška bezpečnosti při simulované autonehodě. V laboratorních podmínkách experti měří riziko poranění dítěte při čelním nárazu v rychlosti 64 km/h a při bočním nárazu v rychlosti 27 km/h. Ochrana proti zranění se testuje s figurínami. „Při nárazových zkouškách jsme odhalili dva nebezpečné modely. Jde o výrobky Babystyle Oyster Carapace Infant a Chicco Oasys i-Size Bebecare se základnou. Společně se zahraničními partnery a německým autoklubem ADAC varujeme před koupí těchto produktů, protože mohou v případě nehody vážně ohrozit zdraví přepravovaných dětí,“ říká Hana Hoffmannová, šéfredaktorka spotřebitelského časopisu dTest a dodává: „I když kompletní výsledky testu teprve zpracováváme, v zájmu záchrany dětských životů a zdraví varujeme spotřebitele před koupí nebezpečných autosedaček už nyní.“

Oba nebezpečné modely podléhají normě i-Size a jsou určeny pro děti do výšky 78 cm (Chicco Oasys i-Size Bebecare) a 83 centimetrů (Babystyle Oyster Carapace Infant), ve voze se instalují proti směru jízdy. Sedačka Babystyle Oyster je k dostání na českém trhu, dTest proto podává podnět České obchodní inspekci k prošetření vážných bezpečnostních nedostatků. Sedačka Chicco Oasys i-Size Bebecare nebyla na českém trhu v oficiální distribuci, nelze však vyloučit její prodej formou tzv. šedého dovozu. Více informací včetně videí z nárazových zkoušek najdete na www.dtest.cz/autosedacky-varovani19-m.

Kompletní výsledky testu autosedaček pro děti všech věkových kategorií spotřebitelská organizace zveřejní 21. května 2019 na www.dtest.cz/autosedacky a v červnovém vydání měsíčníku dTest.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…