Doktor Macek se vysmál ,,vousatému babochlapovi", který vyhrál pěveckou soutěž a přidal: Umění na lidi vystrkuje prdel

12.05.2014 15:20

Bývalý politik ODS Miroslav Macek se ve své pravidelné dávce pondělních glos strefuje do kulturního dění v dnešní Evropě. Starý kontinent prý nejlépe charakterizuje "vousatý babochlap", který vyhrál pěveckou soutěž Eurovize. Podle Macka se pak dá říct, že umění dnes na lidi „vystrkuje nahou prdel“.

 Doktor Macek se vysmál ,,vousatému babochlapovi", který vyhrál pěveckou soutěž a přidal: Umění na lidi vystrkuje prdel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

"Vousatý babochlap" podle Macka nejlépe charakterizuje dnešní Evropu. Navíc pořád dokola omílá větu všech modelek, že si přeje světový mír, porozumění a tak dále.

Co není odvážné a neobvyklé, je z hlediska kritiky zpátečnické, tvrdí Menzel

Doktor Macek kvůli tomu ocitoval část rozhovoru, který poskytl režisér Jiří Menzel deníku Právo. „Pamatuji se na léta padesátá, kde se všechno přísně dělilo na umění pokrokové a buržoazní, tedy reakční. Zdá se mi, že se to dnes tak trochu opakuje. Co není odvážné, neobvyklé, hledající, ba i provokativní, je z hlediska kritiky reakční a zpátečnické,“ míní režisér s tím, že současné umění se k lidem obrací zády.

Macek tvrdí: Už jde jen o provokaci za každou cenu. Umění na lidi vystrkuje prdel

Macek ale tvrdí, že je to s uměním mnohem horší. „Už jde jen o provokaci za každou cenu, často bez jakéhokoliv uměleckého náboje,“ myslí si Macek a dodává, že umění se k lidem neobrací zády, ale přímo na ně „vystrkuje nahou prdel".

Co přesně napsal doktor Macek:

Nic více necharakterizuje dnešní Evropu precizněji, než vousatý babochlap, který vyhrál pěveckou soutěž Eurovize, a který donekonečna omílá větu veškerých modelek s IQ kol 80, že je potřeba míru, porozumění a vůbec…

Jiří Menzel v rozhovoru v Právu:
Pamatuji se na léta padesátá, kde se všechno přísně dělilo na umění pokrokové a buržoasní, tedy reakční. Zdá se mi, že se to dnes tak trochu opakuje. Co není odvážné, neobvyklé, hledající, ba i provokativní, je z hlediska kritiky reakční a zpátečnické. Cení se pokrok pro pokrok a při tom se řemeslo, zkušenost, umění navazovat na předchozí generace ztrácí. Současné umění se lidem vzdaluje, protože se k nim obrací zády.
Dodávám:
Mnohdy je to ještě horší, už jde jen o provokaci za každou cenu, často bez jakéhokoliv uměleckého náboje. Dalo by se spíše říct, že mnohé současné „umění“ se k lidem neobrací zády, ale přímo na ně vystrkuje nahou prdel.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tomu věří neúspěšní. Plukovník rozebral dezinfo. A na koho cílí

21:50 Tomu věří neúspěšní. Plukovník rozebral dezinfo. A na koho cílí

Plukovník Ivo Zelinka byl hostem podcastu Čestmíra Strakatého. A řeč byla o ruské válečné propagandě…