S Bohuslavem Sobotkou není něco v pořádku, říká novinář

8. 11. 2013 11:36

Komentátor časopisu Reflex Bohumil Pečinka pochybuje o pozici Bohuslava Sobotky. Zpochybňuje to, zda je silným předsedou jak vnitrostranicky, tak navenek vůči koaličním partnerům. "To by pro jeho podporu nesměli skandovat hlavně voliči Strany zelených a TOP 09," prohlásil Pečinka.

 S Bohuslavem Sobotkou není něco v pořádku, říká novinář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek s Bohuslavem Sobotkou

"Většina lidí cítí, že s panem Sobotkou není něco v pořádku," uvedl Pečinka ve studiu České televize. Podle politického komentátora a publicisty není Sobotka vhodnou osobností ani na post předsedy, natož na pozici premiéra.

Důležitá je podle Pečinky interpretace volebního výsledku. Někdy se dokonce říká, že v politice není důležitý volební výsledek, ale právě jeho interpretace. "Lubomír Zaorálek řekl, že důvodem nízkého zisku bylo, že si voliči všimli nejednoty strany. Já si myslím, že to je špatné vysvětlení. To není vysvětlení trendu, který je od roku 2006, kdy sociální demokracie ztratila v následujících sněmovních volbách zhruba tři čtvrtě milionu voličů," upozornil komentátor.

Jednotnost se nedá vynutit

Podle něj je nyní všechno konáno instrumentálně, aby se jedno křídlo strany vypořádalo s druhým křídlem. Sobotka si prý pozici ve straně upevnil tak, že nabídl rychlé sestavení vlády a pozice v ní. "Tady je tendence zhomogenizovat stranu názorově pod vedením jednoho úzkého křídla, jedné tváře sociální demokracie, ale já si myslím, že síla ČSSD byla v mnohosti," podotkl Pečinka.

Jednotnost strany podle něj nelze vynutit vylučováním ze strany. Jednotnost musí zajistit silná osobnost předsedy strany, který má přirozenou a nevynucenou autoritu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…