Slavný manžel tiskové mluvčí ČT se drsně pustil do Zemana a chválil Merkelovou

2. 3. 2016 12:18

Hostem Těžkého Pokondra na Frekvenci 1 byl v minulých dnech zpěvák Dan Bárta, který je manželem tiskové mluvčí České televize Alžběty Plívové. A řeč přišla i na politiku. A Bárta si nebral servítky. O prezidentovi Miloši Zemanovi a ministru financí Andreji Babišovi (ANO) řekl, že jsou to populističtí zabijáci. „Je to nebezpečně třaskavá směs,“ uvedl.

 Slavný manžel tiskové mluvčí ČT se drsně pustil do Zemana a chválil Merkelovou
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Prezident Miloš Zeman na besedě s občany v Semilech

Anketa

Jakou školní známku zatím dáváte politikovi Andreji Babišovi?

55%
5%
3%
3%
34%
hlasovalo: 15939 lidí

„Ten chlápek má dost zásadní problém, protože je to intelektuál, cejtí se bejt intelektuál a určitě je strašně chytrej a sečtělej, ale zároveň má chorobou touhu po moci, tak je vlastně nemocnej a ještě navíc tím pádem pořád dělá volební kampaň,“ řekl k hlavě státu Bárta. „Vzhledem k tomu, že jeho elektorát je z nižších pater, tak von musí použít takový ty humory, který jsou v podstatě dost jako fekální, násilnický a humpolácký,“ dodal s tím, že někteří lidé to chtějí takhle slyšet. „A tak on svoji inteligenci snižuje na úroveň křížovkářů,“ dodal.

Podle něj právě z toho důvodu pak je patrná prezidentova frustrace, kterou pak hlava státu utápí v alkoholu. „Tím pádem nastupuje smyčka pozitivní zpětný vazby, čím víc alkoholu, tím víc vulgarit, čím víc vulgarity, tím víc nespokojenosti se sebou sama, a tím víc alkoholu,“ řekl Bárta s tím, že si není jist prezidentovým zdravím.

Celý rozhovor najdete ZDE

„Andrej Babiš – to je podobné,“ dodal Bárta. V případě, že se podle něj Babiš a Zeman spoji, můžeme se dostat až na šikmou plochu. Vznikne totiž nebezpečně třaskavá směs.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

K německé kancléřce Angele Merkelové následně řekl jen to, že jí drží palce. „Představuje tu Evropu, kterou si já umím představit. Tolerantní, smířlivou, pokud možno otevřenou, nepředsudečnou,“ uvedl Bárta s tím, že se jí její politika však zřejmě vymkla z rukou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…