Dobeš nepovolil. Moderátorovi Železnému téměř nic neřekl

23.02.2011 23:38

Ministr školství Josef Dobeš z Věcí veřejných razantně popřel, že by věděl o údajném špehování elektronické pošty jeho podřízených.

Dobeš nepovolil. Moderátorovi Železnému téměř nic neřekl

„Když jsem to zjistil, tak jsme to nechal zaprotokolovat a předal to na státní zastupitelství na Praze 1," hájil se Josef Dobeš ve středečních Událostech, komentářích na ČT24. Odmítl, že by se cítil kauzou údajného sledování e-mailů svých podřízených jakkoli ohrožen. „Největší problém je v tom, že já se nemůžu koncentrovat na to, na co bych chtěl," připomněl ministr státní maturity a reformu českého školství.

Otevřený dopis médiím ministra Dobeše

Nicméně špehování zaměstnanců není jediným skandálem, který Dobeše pronásleduje. Značný rozruch způsobila informace, že se chystá na post svého prvního náměstka jmenovat Ladislava Bátoru, který má za sebou extremistickou minulost.

Psali jsme:
Neonacistu bych si za náměstka nevzal, vzkázal Lessy Dobešovi
Ministr Dobeš schytal další ránu. Od žalobníčka na poradě

Nejdřív Nečas

„Ráno bude moudřejší večera a ráno se vám vyjádřím, po setkání s premiérem Nečasem," kroutil se Dobeš, když po něm moderátor Jan Železný chtěl jasné potvrzení či vyvrácení informace, že na post prvního náměstka má od března nastoupit právě Bátora. Ministr se rozmluvil až ve chvíli, kdy se otázka posunula do obecné roviny.

„Člověk, který by měl zásadně extremistické názory, tak by nemohl být mým spolupracovníkem," deklaroval Dobeš. Samotného Bátoru ale odmítl se slovy „já toho člověka neznám" jakkoli komentovat.

V případě Machálkové nejde o nic nadstandardního

Podobně Dobeš odmítl i jakékoli pochybení v případě stotisícové odměny pro Janu Machálkovou. Vysvětlil, že on pouze uvolnil peníze, velikost odměny byla pak na jeho podřízených. Problém nevidí ani v tom, že zmiňované zaměstnankyni osobně pomáhal se seminární prací.

Rozhodl se celý dokument autorizovat, protože Machálková k jeho překvapení psala o ministerské komunikaci s veřejností. „Byl v tom trochu kult osobnosti," dodal s úsměvem.

Ministr a místopředseda Věcí veřejných má pro odvracení nepříjemných otázek dobrou kvalifikaci. Vystudoval obor psychologie na MU v Brně a následně pracoval jako vězeňský psycholog v pankrácké věznici.

Dále čtěte:

Exmanželka Dobeše vzpomíná: Děly se tam divné věci

Foto: Hans Štembera

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jac

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…