Jančura nebo Stoiber mohou vyhrát antibyrokratickou cenu

16.09.2011 16:15

Ocenění za dlouhodobý odhodlaný postoj v boji s přebujelou byrokracií může získat Radim Jančura, ředitel Student agency, primátor Jaroslav Kubera nebo předseda Skupiny pro snižování byrokratické zátěže Evropské komise Edmund Stoiber. Antibyrokratickou cenu si vítěz převezme na podzim v Senátu.

Jančura nebo Stoiber mohou vyhrát antibyrokratickou cenu

Majitel společnosti Student Agency Radim Jančura nebo Předseda Skupiny pro snižování byrokratické zátěže Evropské komise Edmund Stoibepatří mezi dvě desítky letošních nominovaných na antibyrokratickou cenu, kterou uděluje pravicové nevládní sdružení eStat.cz.

Cena se má předávat 11. listopadu tradičně v Senátu. Na dotaz ČTK to dnes uvedla Iva Řežábková z kanceláře europoslance ODS a předsedy sdružení Edvarda Kožušníka. 
 
Mezi kandidáty je i Kubera nebo Macek 

Mezi další kandidáty patří tradičně senátor ODS a teplický primátor Jaroslav Kubera, který se řadí mezi nesmiřitelné kritiky byrokracie od komunální úrovně po evropskou, podobně jako další navržený Miroslav Macek, někdejší místopředseda ODS a bývalý poradce prezidenta Václava Klause, který se stal v roce 2006 prvním držitelem ocenění.

Jančurova firma, která původně provozovala pouze autobusovou dopravu, na sebe upozornila průnikem na železniční tratě. Krajům neúspěšně nabízela, že regionální železniční dopravu zajistí levněji než České dráhy.

Stoiber snížil adminitrativní zátež pro firmy

Bývalý bavorský premiér Stoiber, který do českého povědomí pronikal hlavně svou podporou sudetským Němcům ve sporech s českou vládou, se stal šéfem antibyrokratického týmu před čtyřmi lety. Za úkol dostal snížit do příštího roku administrativní zátěž pro evropské firmy.

Ocenění je udělováno lidem nebo organizacím za dlouhodobý odhodlaný postoj v boji s přebujelou byrokracií. Loni cenu získal kritik unijního administrativního aparátu Derk-Jan Eppink, a to díky své knize Ohňostroj evropské byrokracie, v níž vypočítal "sedm smrtelných hříchů EU". K dalším laureátům patřili někdejší ministr průmyslu a obchodu Martin Říman (ODS) nebo expremiér Mirek Topolánek (ODS). Před třemi lety ocenění za irské odpůrce lisabonské smlouvy převzal jejich lídr Declan Ganley.

Čtět také:

Premiér Nečas: Omezení byrokracie podnikatelům ročně ušetří 11,5 miliardy korun

Ministr Dobeš: Snažíme se o snížení byrokracie v regionálním školství

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nip

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…