Kubice znovu slíbil: Šetřit se bude na manažerech, ne na policistech

12.03.2012 20:28

Rozpočet ministerstva vnitra by se měl ztenčit o necelé dvě miliardy, což se může negativně podepsat na stavu bezpečnostních složek České republiky. Ministr vnitra Jan Kubice v České televizi řekl, že v žádném případě nechce, aby snížení rozpočtu policisté a hasiči pocítili na svých mzdách. Odpovědnost za hospodaření prý plně nechává na ředitelích nově vytvořených krajských komisí pro úspory.

Kubice znovu slíbil: Šetřit se bude na manažerech, ne na policistech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice

„Zatím na ministerstvo vnitra připadají 1,7 miliardy, což je velmi nepříjemné,“ uvedl Jan Kubice v pořadu Interview 24. Loni jeho resort dostal o devět set milionů korun navíc, nyní by měli téměř dvě miliardy zase vracet.

„Ministr Kalousek se vyjádřil, že je prý ochoten jednat, ale jen v případě, že mu konkrétní ministr řekne, kde to má vzít. A já mu neumím říct, odkud má ty peníze vzít,“ podotkl ministr. Snižování rozpočtu se podle něj ale dalo očekávat už loni v létě. Tehdy Kubice navrhl zřízení tzv. komisí na úspory, které se měly postarat o hospodaření jednotlivých krajů.

Policisté odnikud odcházet nebudou

„To není reforma policie, to je prostě situace, kterou musíme zvládnout jako krizoví manažeři. Krajští ředitelé nesou odpovědnost, aby vyšli s rozpočtem,“ uvedl Kubice. „Je to manažerský úkol těch ředitelů krajů, tu z nich nikdo nesejme a měli nějakých tři čtvrtě roku na to, aby se na tuto situaci připravili."

Ministr Kubice v každém případě odmítá, že by se měl nižší rozpočet projevit tím, že policisté z některých míst jednoduše odejdou. „To v žádném případě. Ta cesta nevede tím, že by policisté v přímém výkonu služby, ať už jsou to třeba obvodní oddělení, byli rušeni,“ odmítl Kubice. Úspory podle něho přináší slučování manažerských struktur. „Třeba v Brně dochází v současné době k tomu, že se spojují dva územní odbory v jeden. Ale občan to nepozná, to pokrytí zůstane naprosto stejné, jen dojde k úspoře šesti milionů,“ dodal ministr.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jhe

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…