ČSSD se bouří. Ředitel CzechInvestu ho chtěl prý zprivatizovat

19.07.2012 17:59

Generální ředitel vládní agentury CzechInvest Miroslav Křížek se podle opoziční ČSSD snažil v tichosti zprivatizovat jednu z hlavních činností této státní instituce, která do Česka láká investory a na starost má také evropské dotace.

ČSSD se bouří. Ředitel CzechInvestu ho chtěl prý zprivatizovat
Foto: i-region.eu
Popisek: Bývalý primátor Ostravy Petr Kajnar

"Ředitel Křížek se pokusil outsourcingem vyvést správu, aktualizaci a zpracování nabídky průmyslových nemovitostí pro investory prostřednictvím databáze nemovitostí. Tuto činnost se pokusil převést 21. června na firmu Glafin bez toho, aby proběhlo řádné veřejné výběrové řízení," stojí ve zprávě, pod kterou je podepsán stínový ministr průmyslu a obchodu ČSSD Petr Kajnar a stínový ministr financí ČSSD Jan Mládek.

Informace o tom, že bylo zahájeno veřejné výběrové řízení, podle ČSSD nebyla řádně a včas oznámena na internetových stránkách CzechInvestu.

"Tam byla vložena tato informace až v červenci, tedy poté, co generální ředitel již rozhodl. Takové jednání vyvolává mnoho vážných podezření a je zcela nepřijatelné a neomluvitelné," uvedli stínoví ministři.

Sociální demokracie proto vyzvala ministra průmyslu a obchodu Martina Kubu (ODS), aby zastavil všechny snahy o privatizaci CzechInvestu. "Je zároveň nanejvýš nutné, aby z nepřijatelného jednání generálního ředitele CzechInvestu Křížka vyvodil personální důsledky," míní ČSSD, podle které by ministr Kuba měl zároveň předložit novou koncepci fungování CzechInvestu.

Agentura CzechInvest, která spadá pod MPO, od roku 1993 zprostředkovala investice v celkové hodnotě 715 miliard korun, které vytvořily 228.000 pracovních míst. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan, čtk

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…