Martinec jde za Bohuslavem Sobotkou. Řeč bude o únicích ze spisů

21.07.2012 17:30

Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec se v úterý sejde s předsedou mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Zabývat se zřejmě budou úniky informací z vyšetřovacích spisů, které se týkají poslanců v hledáčku vyšetřovatelů. V květnu si Martinec stěžoval předsedkyni sněmovny Miroslavě Němcové (ODS) na poslance, že věci ze spisů vynášejí na veřejnost.

Martinec jde za Bohuslavem Sobotkou. Řeč bude o únicích ze spisů
Foto: ČSSD
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

 Martinec podle deníku Právo dokonce poslancům nepřímo pohrozil, že když budou úniky pokračovat, nemusí od něj dostávat spolu se žádostí o vydání k trestnímu stíhání vyšetřovací spisy, protože to není zákonná povinnost policie.

Sobotka v úterý ČTK řekl, že v úterý půjde o schůzku na Martincovu žádost. "Předpokládám, že budeme hovořit o výměně dokumentů mezi policií a mandátovým a imunitním výborem," uvedl. Je podle něj na policii, aby stanovila pravidla pro nakládání se spisem. "Pro potřeby výboru stačí, pokud se s ním mohou poslanci osobně seznámit," poznamenal. Dodal, že nejrůznější odposlechy unikají už řadu let a vůbec se netýkají jen poslanců.

Kauzy Rath a CASA

Téma je spjaté s vyšetřováním poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD), který je vazebně stíhán kvůli přijetí úplatku za zmanipulování veřejné zakázky na opravu buštěhradského zámku, a poslankyně TOP 09 Vlasty Parkanové, kterou policie vyšetřuje v souvislosti s nákupem armádních letounů CASA. První odposlechy z Rathovy kauzy se v tisku objevily v květnu, další tento týden potom, co policie doručila sněmovně žádost o Rathovo vydání kvůli podezření, že přijal úplatky i za další veřejné zakázky. V případě Parkanové část členů imunitního výboru odmítla nahlédnout do spisu s tím, že nechtějí být obviňováni z vynášení informací.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: afk

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…