Andrej Babiš o Bártově cvičené loutce a politickém matrixu

01.08.2012 11:52

Miliardář a zakladatel Akce nespokojených občanů, z nichž vznikla politická strana ANO 2011, Andrej Babiš, ujišťuje, že pro něj jeho politická strana nebude jen nástrojem k dalšímu zbohatnutí, jako to bylo u Víta Bárty. Upřímně prý chce pomoci této zemi.

Andrej Babiš o Bártově cvičené loutce a politickém matrixu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš, majitel Agrofertu

Především v rozhovoru pro Mladou frontu DNES odmítá spekulace, že svou stranu bude řídit stejně autokraticky, jako své firmy. „To jsou jen pověsti, že chci v Agrofertu všechno rozhodovat sám,“ rozčiluje se. Je prý rád, když zaměstnanci přijdou s nápady a stejné je to i v jeho nové straně. „Například při výběru kandidátů na senátory jsem vždy v hnutí se svým názorem neuspěl,“ ujišťuje.

Do čela strany chce kandidovat proto, že mu přijde nesmyslné vystrkávat před sebe nějakou loutku, jako Vít Bárta Radka Johna. „Není důvod, proč bych se měl schovávat. Přesto jsem si na počátku myslel, že najdu nějakého lídra,“ vysvětluje. To se však prý nepovedlo, proto se rozhodl kandidovat sám.

Přesto však připouští, že se jeho strana potýká s nedostatkem členů. „Dnes jsme v pozici, že nemáme lidi, zatímco politické strany mají přetlak lidí, kteří kteří tam šli proto, aby se měli líp, měli vyšší příjem a někteří si i nakradli,“ vysvětluje. Po krajských volbách, ve kterých uspějí regionální sdružení, jim prý chce nabídnout pozice na kandidátkách a tím umožnit expanzi na celostátní úroveň.

Věří, že se časem podaří vyřešit i problém, že strana má pouze jednoho významného donátora. Babiš věří, že to zvládne a nestane se žádným „superguru“ jako Vít Bárta ve Věcech veřejných. „Čekáme, že se přidají další lidé, kteří se ztotožní s našimi cíli,“ věří. Zatím prý stranu podporují někteří manažeří, například šéf Kofoly Samaras, majitel Student Agency Radim Jančura, nebo majitel firmy Emco Jahoda.

Tihle všichni si prý stejně jako Babiš uvědomují, že musí této zemi pomoci. „Protože tu žiju, mám tu rodinu, spoustu přátel, plno zaměstnanců. Záleží mi na kvalitě života, ta je totiž stejná pro všechny,“ vysvětluje. Proto prý musí mluvit do toho, když lidem někdo krade jejich peníze.

„Už dvacet let o tom rozhodují titíž lidé, kteří se znají a vybudovali si nějaký matrix, který jim funguje,“ uzavírá podnikatel.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Stejné mzdy za stejnou práci v celé Evropě

Zajímalo by mě, jak toho chcete docílit? A kde by třeba podniky nebo zaměstnavatelé na dorovnání mezd měli brát peníze?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Blyatmobile 2.0.“ Ještě hůř pro Ukrajinu. Rusové vylepšili svůj vynález

12:34 „Blyatmobile 2.0.“ Ještě hůř pro Ukrajinu. Rusové vylepšili svůj vynález

Blyatmobile, želva nebo bitevní stodola, tak se nazývají po domácku upravené ruské tanky, které vedo…