Výběry ředitelů škol prý byly zmanipulované. Vnitro ale chyby nenašlo

02.08.2012 20:02

Kraje a obce pořádaly konkurzy na posty ředitelů škol, kteří byli ve funkci více než šest let. Jenže několik ředitelů v konkurzech neuspělo a stěžovalo si na zmanipulované konkurzy. Ministerstvo vnitra však tvrdí, že žádné porušení zákona nenašlo.

Výběry ředitelů škol prý byly zmanipulované. Vnitro ale chyby nenašlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti na přednášce. Ilustrační foto

Přezkoumání konkurzu požadovala například Jarmila Zábranská, která bude odcházet z postu ředitelky Obchodní akademie Vlašim. Školu vedla více než dvacet let. Ve funkci ji ale nahradil Jiří Tůma. Proto si stěžovala na člena komise Zdeňka Seidla, který je náměstkem hejtmanky za ČSSD, přičemž Tůma za tuto stranu kdysi kandidoval.

"Jsem z toho konsternovaná. Vidím to jako politický komplot proti mně. Z ministerstva mi ale odpověděli, že je to v kompetenci kraje. Z kraje mi oznámili, že konkurz proběhl řádně," stěžovala si Zábranská serveru iDnes.cz. Sama je zastupitelkou obce za Volbu pro město Vlašim.

Že by k takové manipulaci došlo, ale Seidl popírá. "Rozhodlo pouze to, že byl tento kandidát lepší. Je to zástupce ředitele místní průmyslovky a vysoce renomovaný člověk," prohlásil s tím, že mu ředitelka ještě před konkurzem psala a volala.

Stížnosti na průběh konkurzů zpracovávalo ministerstvo vnitra, pod které spadá působnost krajů. "Dostali jsme zhruba deset podnětů. Konkursní řízení ale proběhla v souladu se zákonem. Obecně byly shledány pouze formální nedostatky," okomentovala to mluvčí Denisa Čermáková.

Kdyby ale přece jen resort shledal chyby, stejně by nebylo jasné, jak s případy naložit. V zákoně není řečeno, zda by se v takovém případě měl konkurz zrušit či opakovat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…