Středočeský kraj dělal výběrová řízení jen na oko, tvrdí zastupitel

22.03.2013 9:05

Středočeský opoziční zastupitel za ODS Libor Lesák tvrdí, že v kraji pod vedením Josefa Řiháka (ČSSD) proběhlo několik výběrových řízení jen "na oko". Kromě případu expolicisty Emila Mašanky mělo jít i o další řízení: u koordinátora pro ekonomickou a finanční oblast Libora Cejzlara a referenta v Bruselu Lubomíra Nymburského.

Středočeský kraj dělal výběrová řízení jen na oko, tvrdí zastupitel
Foto: Redakce
Popisek: Josef Řihák (ČSSD)

Cejzlar s Nymburským nemají podle Lesáka na svou funkci potřebnou kvalifikaci, navíc prý nikdo neví, co přesně je náplní jejich práce. "Výběrové řízení na jejich posty bylo ušito zvláštním způsobem. Ještě před jeho zahájením nám bylo oznámeno, že to budou oni," řekl Lesák serveru Lidovky.cz.

Lidovky.cz popsaly už dříve případ kriminalisty Mašanka, který odložil vyšetřování prodeje příbramské polikliniky z dob Řihákova starostování a nyní na hejtmanství pracuje na lukrativním postu šéfa Odboru veřejných zakázek. Ředitel úřadu Zdeněk Štětina prý přitom o jeho příchodu mluvil dříve, než proběhlo výběrové řízení. Právě na Štětinu mají společně s hejtmanovým náměstkem Markem Semerádem oba noví úředníci vazby. "Zjistili jsme o těchto pánech, že jsou propojeni," tvrdí Lesák.

Náhrada

Nymburský je podle Lesáka pouze náhradou za Semeráda, který svůj post v Bruselu musel po kritice opustit. Společně s Nymburským prý totiž pomáhali firmám s dotacemi, kvůli čemuž oba vyšetřuje policie.

Středočeský kraj oponuje, že jak Nymburský tak Cejzlar potřebnou kvalifikaci mají. Mluvčí Nicole Mertinová uvedla, že oba mají středoškolské vzdělání s maturitou, což je prý pro tyto pozice dostačující. Zároveň připojila seznam pracovní náplně obou z nich. Jakékoli pochybnosti odmítá.

Vše je prý v pořádku

Funkce Cejzlara i Nymburského ale bude vysvětlovat sám hejtman Řihák. Zastupitelé ODS ho totiž kvůli tomu interpelovali. Ovšem Řihákova personální politika se prý nezamlouvá ani některým jeho kolegům z ČSSD. Například hejtmanův náměstek Marcel Chládek označil některé personální kroky za "přinejmenším nešťastné".

Sám Řihák pochybnosti odmítá. "Jako hejtman mám jedinou personální pravomoc, že na můj návrh je jmenován či odvoláván ředitel úřadu se souhlasem ministra vnitra. Úřad jako takový řídí ředitel a my jako radní můžeme jen na základě návrhu ředitele jmenovat nebo odvolávat vedoucí odborů," řekl.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

4:44 Že ji neměli rádi? Za tím bude něco jiného. Petr Žantovský tuší, co je za koncem ministryně

TÝDEN V MÉDIÍCH Za hodně brutální znásilnění vnímání politiky se dá brát vyjádření Heleny Langšádlov…