Zasáhla Bradáčová? Server vidí divné věci v obvinění politiků ODS a TOP 09

29.03.2013 10:23

Policisté v úterý 26. 3. předali obvinění deseti radním a primátorovi hlavního města. Vše se točí kolem zakázky mezi městem a firmou Haguess na úpravu a údržbu softwaru k Opencard. Českápozice.cz si všímá okolnosti, že obvinění vydal Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Obvinění obdrželi také dva zaměstnanci magistrátu a dva externí pracovníci.

Zasáhla Bradáčová? Server vidí divné věci v obvinění politiků ODS a TOP 09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda

Server upozorňuje na to, že nyní obvinění vydal Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, a nikoli Útvar odhalování korupce a finanční kriminality. Právě protikorupční policie prý původně zahájila šetření kauzy Opencard na počátku roku 2010.

Jakou roli hrála vrchní státní zástupkyně?

Proč však nyní úkony proti současné Radě prováděl Útvar pro odhalování organizovaného zločinu a ne Útvar odhalování korupce a finanční kriminality, který měl kauzu již rozpracovanou? „Bylo tomu tak z příkazu státního zástupce? Pokud ano, kterého a proč? Byla za tím příkazem vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová?“ ptá se autor článku na Česképozici.cz. Dalším otazníkem prý je, proč neprováděl prověřování útvar pražský, ale expozitura v Českých Budějovicích. „Že by se mimopražským policistům v těchto kauzách věřilo více? Tyto otázky nikdo nezodpoví, ale každý, kdo má nějaké zkušenosti s činností policie a státního zastupitelství, o tom ví své,“ píše Česká pozice.cz.

Zakázka mezi městem a firmou Haguess na úpravu a údržbu softwaru k Opencard byla podle policie špatně zadána (podle policie tím, že byla přidělena v jednacím řízení bez uveřejnění), předražena (z částky 24 milionů korun podle zadávací dokumentace na výslednou cenu necelých 74 milionů bez DPH) a v rozporu s vnitřními předpisy magistrátu (neexistovaly oponentní posudky).


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…