Články Jindřicha Šídla jsou možná trochu primitivní, píší komunistické noviny

21.04.2013 9:57

Komentátor Tomáš Cinka v komunistických Haló novinách odsoudil text o primitivním antikomunismu, jenž pochází z pera Jindřicha Šídla a objevil se v Hospodářských novinách. Jindřich Šídlo, pracující pod druhořadým miliardářem, prý poučil čtenáře o tom, že primitivní antikomunismus neexistuje. Zapomněl ovšem dodat, co všechno minulý režim poskytoval.

Články Jindřicha Šídla jsou možná trochu primitivní, píší komunistické noviny
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Komentátor Hospodářských novin v pořadu ČT Hyde park

"Za tuto informaci od odborníka, sloužícího pod druhořadým miliardářem, který vydělal na pádu minulého režimu a dokonce i podle soudu může být nazýván "gaunerem", velmi děkuji. Žil jsem totiž v bludu. Myslel jsem si, že za minulého režimu bylo bezplatné školství, dostupná zdravotní péče, kvalitní dopravní obslužnost, levné potraviny a dokonce práce pro každého," vyjmenovává přednosti socialistického režimu Cinka. "Napadla mě proto hříšná myšlenka, jestli ty jeho články nejsou tak srozumitelné jenom proto, že jsou vlastně tak trochu primitivní," pokračuje autor.

Šídlo totiž podle autora nevysvětlil, v čem spočívalo zlo minulého režimu, tedy pokud pomineme několik dobře známých frází. Současné upadající pravici navíc zůstalo v ruce máloco, s čím by mohla před volbami operovat, takže se uchyluje k antikomunistické rétorice. Pokud pan Šídlo nerozlišuje primitivní antikomunismus od inteligentní protiargumentace, napomáhá tím vlastně svému favoritovi z prezidentských voleb Karlu Schwarzenbergovi (TOP 09), míní Cinka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

21:33 „Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

Ruským tankům nazývaným „blyatmobiles“ nebo „želví tanky“ či „bitevní stodoly“ se dostává pozornosti…