ANO spojilo předvolební kampaň s nabídkou vyšetření rakoviny kůže

13. 5. 2014 10:04

ANO na své předvolební akce vozí lékaře. Občanům tak kromě svých letáků nabízí preventivní vyšetření rakoviny kůže. Právo píše, že hnutí ANO Andreje Babiše se tak zase podařilo odlišit od politických konkurentů.

ANO spojilo předvolební kampaň s nabídkou vyšetření rakoviny kůže
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hnutí ANO představilo své kandidáty do Evropského parlamentu

Eurokampaň ve Středočeském kraji hnutí ANO spojilo s pětidenní osvětovou kampaní proti rakovině kůže. Lídr ANO do EP Pavel Telička se prý netají tím, že jde o způsob, jak oslovit občany. „V prvé řadě jde o preventivní projekt a příležitost pro občany vyšetření absolvovat na náměstí či ulici. Ale nepopírám, že akci využijeme k tomu, abychom měli možnost s lidmi diskutovat, pokud o to budou mít zájem,“ řekl Právu.

Nápaditá akce prý hnutí ANO stojí minimum peněz. Podle Teličky náklady, které odhaduje na tisíce korun, platí ANO. „Lékaři to dělají v podstatě dobrovolně, naše hnutí zajišťuje přepravu autobusem a propagaci akce,“ uvedl s tím, že šlo o iniciativu středočeské buňky babišovců.

Lidé akci přijímají velmi pozitivně

Pavel Telička se prý také nedomnívá, že by takové spojení akci devalvovalo. „Nevidím to jako přiživování. První zkušenosti hovoří o tom, že lidé akci přijímají velmi pozitivně. Každý má samozřejmě právo se jen nechat vyšetřit a naše letáky odmítnout, nikoho aktivně otravovat programem nebudeme,“ dodal Telička.

Jeho slova potvrdila i šéfka České akademie dermatovenerologie Jana Hercogová. „Cílem není nějaká politická akce, ale cílem je příležitost využít, aby se co nejvíc lidí zapojilo do vyšetření mateřských znamének,“ řekla Právu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příšerně vytočený Okamura v TV uzemnil novinářku ze Slovenska. Stálo to za to

13:01 Příšerně vytočený Okamura v TV uzemnil novinářku ze Slovenska. Stálo to za to

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně …