Agrofert začal kvůli článkům o otrávené Bečvě podávat trestní oznámení. Poslední kapkou byl článek o mrtvém člověku

04.12.2020 20:16

Novináři Zuzana Vlasatá a Jakub Patočka z Deníku Referendum budou čelit trestnímu oznámení kvůli křivému obvinění. Podat jej chce valašskomeziříčská chemička Deza a koncern Agrofert, do kterého Deza spadá. Uvedl to server Lidovky.cz.

Agrofert začal kvůli článkům o otrávené Bečvě podávat trestní oznámení. Poslední kapkou byl článek o mrtvém člověku
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž

Důvodem chystaného trestního oznámení je situace kolem otrávené řeky Bečvy. Podle mluvčího Agrofertu Karla Hanzelky dochází k soustavnému nepravdivému veřejnému obviňování Dezy ze zavinění otravy řeky na konci září. Zároveň jim vadí také spojování Dezy s údajnou sebevraždou pracovníka rožnovské společnosti Energoaqua. „Přijde nám jako nehoráznost, pokud nás někdo obviňuje ze zmaření mladého lidského života,“ poznamenal k tomu Hanzelka. 

Patočka i Vlasatá jsou i přesto „v klidu“. Podle nich na ně totiž již Agrofert trestní oznámení v minulosti podal, ale bylo odloženo jako bezpředmětné. A to samé očekávají i nyní. Zároveň hovoří o tom, že jde o zoufalou snahu společnosti, kterou usvědčili z toho, že v souvislosti s otrávenou řekou dlouhodobě klame veřejnost, je diskreditovat jako novináře. „Ale je to také pro demokracii vyloženě nebezpečný pokus nasazovat náhubek svobodným médiím, která si Agrofert nemůže koupit,“ dodali novináři. 

Viník po zářijové otravě Bečvy je stále neznámý. Do řeky pak unikly kanálem z areálu někdejší Tesly v Rožnově pod Radhoštěm cizí látky ještě několikrát. Deza však trvá na tom, že ona za otravou ryb nestojí. 

„Odmítáme být součástí mediální štvanice. Přes dva měsíce jsme i my mediálně pranýřováni a čelíme různým nesmyslným účelovým spekulacím. Od kyanidu přes fenoly až k dusitanům a podobně. Jsme si jistí, že viníkem otravy ryb nejsme, a jsme přesvědčeni, že se naše nevina nakonec prokáže,“ dodal Hanzelka.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…