Akce "Slovanské bratrstvo". Věc, která jistě bude vadit velení NATO

08.06.2017 11:25

Černá hora vstoupila do Severoatlantické aliance, načež začalo svou vojenskou sílu demonstrovat „Slovanské bratrstvo“. Zákon o přípravě na vstup do NATO byl nyní přijat i na Ukrajině.

Akce "Slovanské bratrstvo". Věc, která jistě bude vadit velení NATO
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: NATO - Černé moře

Vojáci z Ruska, Srbska a Běloruska se společně účastní vojenských cvičení pod názvem „Slovanské bratrstvo“ nedaleko běloruské hranice s Polskem. 

 

Zahajovací ceremoniál, který odstartoval společná vojenská cvičení třech spojeneckých států, se uskutečnil v úterý 6. června. V rámci slavnostního zahájení vystoupil s krátkým proslovem plukovník Aleksei Sgibnev, který uvedl, že vojenská cvičení pod názvem Slovanské bratrstvo 2017 dokazují to, že „tři státy dosáhly hlubší kooperace a připravují se na společný boj proti největšímu zlu naší doby: mezinárodnímu terorismu“. 

 

Vojenských cvičení, která budou probíhat až do 14. června, se zúčastní 300 ruských, 400 běloruských a 500 srbských vojáků. Testována je i těžká technika jako například ruský vojenský přepravní letoun Il-76MD. 

 

Cvičení u východní hranice NATO a Evropské unie byla zahájena jen den poté, co do Severoaltantické aliance přistoupila jako 29. člen Černá hora. Jedná se v pořádí o třetí vojenské cvičení Slovanského bratrstva. 

 

K prvnímu došlo v roce 2015 v ruském Krasnodarském kraji, který se nachází jen několik kilometrů od prozápadně orientované Gruzie a anektovaného Krymského poloostrova. K druhým cvičením bratrstva došlo v listopadu roku 2016 v Srbsku, když se procvičlovali vojáci z NATO v Černé hoře. 

 

Po Černé hoře i Ukrajina 

 

V pondělí 5. června ratifikovala černohorská vláda dohodu o vstupu do NATO. Protokol o vstupu Černé hory do vojenské aliance byl podepsán v Bruselu v květnu minulého roku. Od prosince roku 2015 měla Černá hora na zasedáních NATO pozorovatelský status. 

 

Nyní přijal ukrajinský parlament zákon, který označuje přípravu na členství v Severoatlantické alianci za prioritu zahraniční politiky země. Pro zákon hlasovalo 276 poslanců. Nyní musí být dokument podepsán prezidentem Ukrajiny. 

 

Ukrajinským parlamentem nově schválený zákon s názvem „o základech vnitřní a vnější politiky“ stanoví, že prioritou národních zájmů země je „integrace Ukrajiny do evropských politických, ekonomických a právních struktur s cílem vstupu do Evropské unie a Severoatlantické aliance“.

 

Ve středu 7. června ministr zahraničních věcí Ukrajiny Pavel Klimkin napsal na Twitter, že doufá v „širší spolupráci Ukrajiny s NATO, která by mohla vést k členství v Alianci“. 

 

„Vlajka Černé hory je již v NATO, to dokazuje politiku otevřených dveří Aliance. Nepochybuji o tom, že rozšířená spolupráce Ukrajiny s NATO bude mít stejný výsledek,“ napsal. 

 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: fib

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…