Americký publicista zmapoval „přistěhovalecké obohacení“ ve Velké Británii za uplynulý měsíc. Není to nic hezkého

25.08.2018 18:45

Soeren Kern z amerického think-tanku Gatestone Institute popisuje ve svém článku důsledky ideologie multikulturalismu a politické korektnosti, které negativně ovlivňovaly britskou společnost v uplynulém měsíci.

Americký publicista zmapoval „přistěhovalecké obohacení“ ve Velké Británii za uplynulý měsíc. Není to nic hezkého
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

„Prvního července byl poslán zpátky do vězení pětatřicetiletý Mubarek Ali, vůdce gangu z Telfordu, který byl před šesti lety odsouzen ke 22 letům vězení za zneužívání dětí. Po pěti letech strávených ve vězení byl však propuštěn na svobodu. Nyní soud seznal, že Ali porušil podmínku a měl by si odsloužit podstatnou část trestu. Případ neušel pozornosti politiků. Poslankyně za Telford Lucy Allanová se podivovala nad tím, jak mohl být takový člověk vůbec propuštěn,“ píše Kern.

O dva dny později se v médiích objevila zpráva, že irácký soudce Abdul Sattar Beraqdar žádá trest smrti pro džihádisty britského původu, kteří bojovali na straně Islámského státu. „Soudce argumentoval tím, že tento trest jistě přivítá i mnoho Britů. Mluvčí britského ministerstva zahraničí však tvrdí, že proti takovému trestu bude tento resort protestovat,“ podivuje se Kern s tím, že do Iráku a Sýrie v minulých letech odešlo bojovat asi 800 Britů. Mnozí z nich se vrátili zpět a představují bezpečnostní hrozbu.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

Kern dále zmiňuje případ konzervativního kandidáta v komunálních volbách ve Walesu, který na vlastní kůži pocítil neblahé důsledk politické korektnosti. „Laurel Ellis sdílel na sociálních stítích příspěvek, který se stavěl kriticky k islámu. Zástupci labouristů označili příspěvek za islamofobní a konzervatvici se za Ellise překvapivě nepostavili. Naopak jej vyškrtli z kandidátky. Vysvětlili to tím, že chtějí oslovit a reprezentovat všechny náboženské komunity.“

Další případ ukazuje, že britské úřady jsou velmi přísné, když se jedná o kritiku islámu, ale naopak přečiny muslimů často ignorují. „Daily Mail ve svém vydání ze 7. července vedl, že v Národním zdravotnickém úřadu v Birminghamu pracuje psychiatr Imran Waheed, který oteveně přiznává, že islám je pro něj nadřazen britským zákonům. V rozhovoru pro BBC uvedl, že nejdůležitější je pro něj Alláh a o zákony mu vůbec nejde.“

Sedmnáctého července deník The Independent přinesl zprávu, že britské úřady dostaly informace o zneužívání dětí muslimským gangem v Rotherhamu již v roce 2002. „Nic však neudělaly kvůli obavám, že budou nařčeny z rasismu. K vyšetřování tak došlo až o deset let později, kdy byly zničeny životy stovky mladých britských dívek. Labouristická poslankyně Sarah Sampionová se v této souvislosti veřejně podivovala tomu, proč úřady mlčely a neudělaly nic pro záchranu tolika lidských životů.“

Výčet jednotlivých události na Kernově seznamu je mnohem delší a zahrnuje případy jednotlivých islamistů, kteří otevřeně hlásají nenávist vůči Velké Británii, ale přesto se úřadům nedaří je eliminovat. Kern mimo jiné zmiňuje případ muslimského policisty z Nottinghamu, který byl odsouzen 24. července za znásilnění sedmnáctileté dívky k sedmi letům vězení.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Tomio Okamura byl položen dotaz

nezávislost

Dobrý den, podle vás jsme nejsme politicky nezávislí, znamená to, že volby jsou u nás zbytečné? Taky tvrdíte, že je třeba, abysme byli nezávislí i ekonomicky a v zemědělství. Je to ale vůbec možné, když je naše ekonomika závislá na exportu a na německé ekonomice? A co se týče zemědělství, jak chcete...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dominik Hašek – král hlupáků. Na Slovensku si všimli, jak o Francii mlčel jak zařezaný

14:49 Dominik Hašek – král hlupáků. Na Slovensku si všimli, jak o Francii mlčel jak zařezaný

„Hašek prošustroval miliony a teď je za krále hlupáků“, i takto se dnes na Slovensku mluví o slavném…