Barack Obama v seriózním časopisu. Posmíval se Rusku, ale přiznal i chybu ohledně invaze do Libye

12. 3. 2016 14:33

Americký prezident Barack Obama se ve svém posledním rozhovoru, který poskytl webu The Atlantic, zmínil mimo jiné i o americko-ruských vztazích.

Barack Obama v seriózním časopisu. Posmíval se Rusku, ale přiznal i chybu ohledně invaze do Libye
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama

„Při všech našich setkáních byl Putin bezvadně slušný, velmi otevřený. Naše schůzky se konají ve velmi věcné atmosféře, nikdy mě nenechal čekat, jako mnoho jiných...“ řekl americký prezident.

„Vždycky měl zájem o spolupráci s námi a být vnímán jako náš partner, protože není tak hloupý. Uvědomuje si, že celkové postavení Ruska ve světě se stalo mnohem slabší,“ uvedl Obama.

Ruský vůdce by si neměl myslet, že „vtržení na Krym a podpora Bašáru Asadovi z něj dělá světového hráče“. Není to poprvé, co Obama snižuje roli Ruska. Již v roce 2014 vyhlásil, že Rusko je „regionální mocnost“, a nikoliv světová.

Obama rovněž uvedl, že se nehodlá kvůli Ukrajině dostat do vojenského konfliktu s Ruskem. Americký prezident dále také uvedl, že americká podpora invaze NATO v Libyi byla chybou. 

Šéf Bílého domu věří, že z dlouhodobého historického hlediska se události vyvíjejí ve prospěch amerických zájmů a hodnot. Obama si podle všeho uvědomuje, že jeho úlohou je tento trend udržovat a nepouštět se do riskantních kroků, mezi něž patří například pozemní intervence NATO v Sýrii.

„Nejsem z těch, kteří si myslí, že lidstvo je od základu zlé, věřím, že je na světě víc dobrých než zlých lidí, a pokud se podíváte na trajektorii historie, jsem optimistický, věřím, že celkově je lidstvo méně násilné, více tolerantnější, zdravější, empatičtější a schopnější zvládat rozdíly,“ uvedl Obama s tím, že věří v jakousi dobrotu většiny lidí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak my vás tu tedy necháme, řekly německé úřady Iráčanovi, který měl být deportován. A potom spáchal strašný zločin

20:09 Tak my vás tu tedy necháme, řekly německé úřady Iráčanovi, který měl být deportován. A potom spáchal strašný zločin

Včera proběhlo v německém Lipsku poslední soudní stání v případu iráckého žadatele o azyl, který byl…