Bendl, Rath, Skokan. Na tyto tři exhejtmany vzpomínáte nejraději

26. 9. 2016 16:38

Kdo z bývalých hejtmanů je vám nejvíce sympatický, koho si pamatujete, koho jste už zapomněli? Na tyto otázky zjišťoval odpovědi výzkum agentury Phoenix research, exkluzivně pro čtenáře ParlamentníchListů.cz. První trojice asi nikoho nepřekvapí. Největší znalost a zároveň oblibu si u téměř tisícovky respondentů vysloužili Petr Bendl, David Rath a Petr Skokan.

Bendl, Rath, Skokan. Na tyto tři exhejtmany vzpomínáte nejraději
Foto: red
Popisek: Petr Bendl

Znalost Petra Bendla (ODS), který byl hejtmanem Středočeského kraje celých osm let, prokázalo více jak 60 procent dotázaných. Oblibu mu navíc vyjádřilo rovných 25 procent z oslovených. Druhé místo obsadil David Rath, který za sociální demokracii vládl Středočeskému kraji mezi lety 2008 a 2012. V jeho souvislosti doplňme, že 23. července 2015 byl za korupci a manipulaci s veřejnými zakázkami odsouzen k trestu 8,5 let vězení a propadnutí majetku v hodnotě téměř 22 milionů korun. Rozsudek není pravomocný, Rath se proti němu odvolal. Rathova znalost dosáhla třiaosmdesáti procent, oblíbený se pak tento bývalý sociální demokrat stal pro 14 procent respondentů. Dvanáct procent popularity si "odnesl" Petr Skokan, v minulosti hájící barvy občanských demokratů. Skokan byl hejtmanem Libereckého kraje v letech 2004 a 2008.

Z výzkumu je evidentní, že v popředí skončily především ty osobnosti, které jsme mohli vídat i ve vrcholové politice. Petr Bendl je v současnosti poslancem ODS, členem dolní komory Parlamentu byl i David Rath (za ČSSD) a Petr Skokan (za VV).

Na opačném pólu tabulky, mezi těmi nejmíň známými a populárními tvářemi hejtmanů, skončili Jiří Šulc (ODS), Ústecký hejtman v letech 2000 - 2008, Ivan Kosatík (ODS), v letech 2004 až 2008 hejtman Olomouckého kraje a konečně Petr Zimmermann (ODS), hejtman Plzeňského kraje v období 2000 - 2008. Znalost jejich jmen prokázalo necelých 10 procent dotázaných, oblibu pak označilo jako pozitivní pouze šest procent respondentů.

Výzkum se uskutečnil na vzorku 980 respondentů metodou online v září 2016. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Urazil novinář Macháček Moniku Pajerovou? Zde je jeho verze, se sprostým pojmenováním to prý bylo jinak

16:32 Urazil novinář Macháček Moniku Pajerovou? Zde je jeho verze, se sprostým pojmenováním to prý bylo jinak

Novinář Jan Macháček, který na sebe nedávno strhl pozornost tím, že na půdě Českého rozhlasu údajně …